UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай вербує відставних британських пілотів, щоб «розкусити» ВПС Великої Британії

Британський уряд вже закликає пілотів не погоджуватись на це і збирається внести відповідну заборону у законодавство.

Китай вербує колишніх військових пілотів Великої Британії, щоб ті навчали китайських пілотів прийомам та підходам, які використовують британські військово-повітряні сили. У вівторок, 18 жовтня, британський уряд заявив, що вживає заходів, аби зупинити це. Про це пишуть західні ЗМІ, зокрема BBC, Reuters та Sky News.

За інформацією BBC, навчати членів Народно-визвольної армії Китаю уже вирушили до 30 колишніх британських військових пілотів. Мотивацією для них є гроші – їм пропонують майже 240 тисяч фунтів стерлінгів (270 тисяч доларів) на рік.

Відставних британських пілотів використовують, щоб таким чином зрозуміти, як працюють західні літаки та пілоти, тобто вивідати інформацію, яка може бути життєво важливою у випадку будь-якого конфлікту, наприклад, навколо Тайваню.

«Вони є дуже привабливою групою людей, щоб потім передавати ці знання, – цитує BBC неназваного західного чиновника. – Потрібні західні пілоти з великим досвідом, щоб допомогти розробити тактику та можливості військово-повітряних сил Китаю».

Читайте також: Китай прискорить розвиток армії - Сі Цзіньпін

Уряд Великої Британії про це знає та протидіє цьому. «Ми вживаємо рішучих заходів, щоб зупинити китайські схеми вербування, які намагаються відшукати колишніх пілотів Збройних сил Великої Британії для навчання персоналу Народно-визвольної армії в Китайській Народній Республіці», – цитує Reuters заяву представника Міністерства оборони.

Заступник міністра оборони Великої Британії Джеймс Хіппі сказав Sky News, що таке вербування викликало занепокоєння в Міністерстві оборони протягом «декілька років», і британська контррозвідка уважно стежить за цим.

«Китай є конкурентом, який загрожує інтересам Великобританії в багатьох місцях по всьому світу. Це також важливий торговельний партнер», — сказав він.

За його словами, до персоналу, який уже знаходиться в Китаї, звернулися та порадили не продовжувати таку роботу. Він також сказав, що законодавство буде змінено, щоб ігнорувати такі попередження в майбутньому було заборонено.

«Не йдіть і не навчайте іноземних військово-повітряних сил, не перевіривши в Міністерстві оборони, чи є вони іноземними військово-повітряними силами, які, як ми хочемо, щоб ви їх тренували – було б гарним правилом», – сказав він.

Читайте також: «Акцент на безпеку»: головне з виступу Сі Цзіньпіня на XX з'їзді Компартії Китаю

Нагадаємо, держсекретар Ентоні Блінкен 18 жовтня заявив, що Китай ухвалив рішення захопити Тайвань набагато швидше, ніж вважалося раніше.