UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай пригрозив США відповіддю за військове зближення з Тайванем

Пекін попередив США, що їм не варто недооцінювати прагнення Китаю захищати свій суверенітет та територіальну цілісність.

Влада КНР не приймає жодних військових і офіційних контактів Тайваню і США і застерігає Вашингтон від втручання у внутрішні справи Китаю, заявив у четвер на брифінгу представник китайського МЗС Ван Веньбінь.

"Ми рішуче протестуємо проти будь-якої форми офіційних зв'язків та військових контактів між США та Тайванем, виступаємо проти втручання США у внутрішні справи Китаю та спроб спровокувати та розпалювати проблеми", - сказав він у четвер.

"Принцип одного Китаю" є політичним фундаментом відносин Китаю та США", - наголосив він.

Також Ван Веньбінь попередив США, що їм не слід недооцінювати прагнення Китаю захищати свій суверенітет та територіальну цілісність.

Перед цим президент Тайваню Цай Інвень визнала факт присутності небагатьох американських військових на острові для тренування місцевих військових. Також Цай казала, що китайська загроза для острова зростає щодня і що вона сподівається на підтримку США у разі нападу Пекіна.

На тлі різкого зростання китайської військової активності поблизу острова, який Китай розглядає як свою провінцію і обіцяє у разі потреби повернути його силою, Вашингтон та Пекін розпочали нові кампанії за глобальну підтримку своїх позицій. І ніхто не відступає.

Раніше президент США Джо Байден стверджував, що не хоче "холодної війни" з Китаєм, проте якщо Тайвань зазнає нападу з боку Китаю, США сповнені рішучості стати на його захист.

Тайванське питання виникло в 1949 році, коли була проголошена комуністична Китайська Народна Республіка, а частина партії Гоміньдан, що правила в країні, влаштувалася на острові Тайвань. Пекін наполягає на "принципі одного Китаю", за яким не можна одночасно визнавати і КНР, і Китайську Республіку на Тайвані.

Читайте також: Потенційна війна США та Китаю за Тайвань може закінчитися катастрофою — The Guardian

Детальніше про ситуацію навколо острова читайте в статті Наталії Бутирської "Пекін лякає Тайвань завоюванням".

Військово-політична напруга в Азії загрожує глобальній безпеці. Детальніше читайте в статті Сергія Корсунського "Чи буде у світі нова велика війна, і де вона може розпочатися".