Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин допустив можливість відмови від ядерної зброї у разі надання КНДР гарантій безпеки з боку США та активізації дипломатичних контактів з Вашингтоном. Він також пообіцяв закрити ядерний полігон у Пхунгері в травні. Про умови, озвучених Кім Чен Ином під час зустрічі з президентом Республіки Корея Му Чже Іном, повідомили в адміністрації південнокорейського президента.
"Якщо наші зустрічі зі США будуть частими, й у майбутньому буде побудовано довіру та досягнуто угоду про недоторканність і про закінчення війни, навіщо мати ядерне озброєння й жити у важких умовах?" - процитував слова лідера КНДР офіційний представник АП Республіки Корея Юн Йон Чхан, передає "РИА Новости".
В Сеулі уточнили, що Кім Чен Ин запевнив Му Чже Іна у відсутності намірів наносити ядерний удар по США, Південній Кореї та країнах Тихоокеанського регіону. Диктатор пообіцяв роз'яснити свою позицію населенню КНДР, яке пропаганда протягом багатьох років переконувала в зворотному.
Нагадаємо, 27 квітня в демілітаризованій зоні на Корейському півострові відбулася зустріч президента Республіки Корея Му Чже Іна з диктатором КНДР Кім Чен Ином. Вони домовилися про підписання мирного договору та відновлення залізничного сполучення між країнами. Кім Чен Ин також пообіцяв "не будити" президента Південної Кореї ракетними запусками.
Перед цим з Кім Чен Ином зустрівся екс-директор ЦРУ Майком Помпео, якого президент США Дональд Трамп висунув на посаду держсекретаря.
Трамп підтвердив готовність зустрітися з Кім Чен Ином найближчим часом і заявив, що розглядає п'ять варіантом місць для проведення переговорів.
25-27 березня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відвідав Китай і зустрівся з голів Сі Цзіньпіном. Візит до Пекіна став його першим міжнародним візитом. Кім Чен Ин заявив про можливість ядерного роззброєння у разі зустрічних кроків США і Південної Кореї.
За даними Tokyo Shimbun, Кім Чен Ин готовий згорнути ядерну програму в обмін на грошову компенсацію та гарантії збереження тоталітарного режиму в КНДР.
Перед цим Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї та ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном, а також нададуть гарантії безпеки.
Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".