UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кількість фрегатів й підводних човнів РФ у Чорному морі збільшилася у рази

У відповідь на дії Російської Федерації Альянс посилить свою присутність у Чорному морі.

У четвер, 30 липня, повідомляється, що Росія значно збільшила кількість своїх фрегатів та новітніх підводних човнів в акваторії Чорного моря.

Про це повідомила командувачка надводними силами у морському командуванні НАТО Жанетт Моран у програмі "Насправді: Світ" на телеканалі "ДОМ".

Чорне море має величезну цінність для міжнародної торгівлі, а свобода судноплавства й доступ до торгових маршрутів і берегової інфраструктури залишається поки нагальною потребою країн Причорномор'я, вважає Моран.

"Як ви, напевно, знаєте, близько 80% всієї торгівлі проходить по морських шляхах, і наше завдання – забезпечити право кожної нації на вільний доступ до моря", - цитує представника НАТО "Укринформ".

Але акваторія Чорного море має і свої особливості.

Читайте також: Росія показала Китаю і Туреччині як кинути виклик ЄС – Euobserver

"Судноплавство в ньому регулюється Конвенцією Монтре, згідно з якою країни, що не мають виходу до Чорного моря, не можуть залишатися в ньому більш ніж на 21 добу поспіль. Інша особливість – прагнення Росії змінювати існуючі кордони і швидке нарощування своєї мілітарної присутності у регіоні", позначила експертка особливості регіону.

Представниця Альянсу уточнила реакцію НАТО на активність флоту Російської Федерації в Чорному морі.

"Останнім часом Російська Федерація значно збільшила кількість своїх фрегатів і новітніх підводних човнів на Чорному морі. Для Альянсу така активність не стала сюрпризом. Як блок НАТО, ми впевнені, що теж важливо посилити свою присутність у цьому регіоні", - заявила командувачка надводними силами у морському командуванні НАТО.

Альянс виступає за стабільність у регіоні та економічний добробут країн, що межують з Чорним морем.

Раніше повідомлялося, що в одеський порт увійшли п'ять кораблів НАТО на чолі з флагманом Постійної військово-морської групи НАТО (SNMG2).

Близько 7:00 25 липня пришвартувалися на військово-морській базі "Південь" два корвети - румунський "Контрадмірал Себастіан" та болгарський "Бадьорий". Пізніше в одеському порту з'вилися фрегати - іспанський "Alvaro de Bazan", турецький F243 "Yildirim" та румунський F222 "Regina Maria".

Нагадуємо, Анкара та Київ обговорили питання спільної розробки і виробництва дронів Bayraktar в Україні при забезпеченні відповідних умов. У 2020 році в обох країн були дві важливі зустрічі у сфері оборонної промисловості.