UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кількість біженців у Європі перевищила півмільйона - ООН

В ООН прогнозують, що у зв'язку з настанням холодів кількість бажаючих перебратися в Європу зменшуватися не буде.

Агентство ООН у справах біженців повідомило, що кількість мігрантів, які прибули в Європу в цьому році, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік.

Згідно із останніми даними понад 514 тисяч чоловік прибули до Європи по морю. Біженцям вдалося вижити, майже три тисячі числяться загиблими або зниклими без вісті.

За інформацією ООН, більшість мігрантів прибуває в Європу з Сирії. Також в організації зазначають, що навряд чи кількість бажаючих перебратися в Європу зменшиться у зв'язку з настанням холодів.

На днях ООН заявила, що в Європу щодня прибувають 8 тисяч біженців. Глава МВС Австрії Джоанна Мікл-Лейтнер минулого тижня заявила, що біженці в більшості випадків не подавали прохання про надання їм притулку в таких країнах, як Хорватія та Словенія, що говорить про те, що вони шукали країну з найбільш привабливою економічною ситуацією.

Останнім часом перед Євросоюзом гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб. Через кордон із Сербією в Угорщину прибуло 140 тисяч людей тільки в ц. р.

Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.

Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".