UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київ на межі локдауну: в КМДА назвали альтернативу

Зараз столиці вистачає ресурсів для того, аби почати нарощувати темпи вакцинації. 

Наразі у Києві спостерігається погіршення епідситуації. Аби запобігти локдауну у столиці повинні вакцинувати якнайбільше громадян. Про це заявила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко в інтерв’ю виданню "Вечірній Київ". 

"У столиці щодня збільшується кількість захворілих та госпіталізованих: станом на сьогодні заповненість ліжок у лікарнях, які визначені для прийому хворих на COVID-19, складає 44,6%. Щоб упередити можливий локдаун, маємо максимально швидко вакцинувати людей. Іншої альтернативи немає", - розповіла Старостенко. 

За її словами, наразі в місті достатньо ресурсів для того, аби наростити темпи вакцинації. Кияни можуть зробити щеплення препаратами Coronavac, Pfizer, AstraZenecа.

До того ж наразі у Києві вже працює 57 мобільних бригад. Вони створені для виїзду на підприємства та у колективи. Також щотижня кількість пунктів для вакцинації збільшують в ТРЦ столиці - зараз їх вже 22. Ще 117 пунктів щеплення працюють на базі лікувальних закладів міста, також діє центр масової вакцинації у МВЦ та 21 міні-вакцинальний центр.

Читайте також: У МОЗ розповіли про варіанти комбінування вакцин

Раніше в Міністерстві охорони здоров'я заявили, що в Україні немає примусової вакцинації, а є обов'язкова. Відомство визначило перелік осіб, які підпадають під неї. Серед них - працівники всіх освітніх установ, включаючи ПТУ і дитсадки. При цьому також буде видано наказ про те, що невакциновані особи будуть недопущені до роботи без збереження заробітної плати. Фактично, людину не звільнятимуть, але й можливості заробляти гроші у неї не буде.

Відзначимо, що глава МОН Сергій Шкарлет раніше заявляв про те, що дистанційка або карантин у школі не вплинуть на розмір зарплат вчителів.