UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хунта Нігеру звинуватила Францію у порушенні повітряного простору – ЗМІ

Напруження у країні зростає на тлі можливої військової інтервенції сусідніх країн

Хунта, яка захопила владу в Нігері та відсторонила від управління країною президента Мохамеда Базума, заявила 9 серпня, що Франція порушила повітряний простір Нігеру. Цю заяву зробив один з організаторів державного перевороту полковник Амаду Абдраман, не надаючи жодних доказів, передає Reuters, зважаючи на те, що залишається все менше надії на швидке дипломатичне врегулювання кризи в цій африканській країні.

Заява хунти з'явилася в момент найвищого напруження, коли глави західноафриканських держав на саміті 10 серпня мають обговорювати різні варіанти вирішення ситуації, включно з військовою інтервенцією задля відновлення законної влади.

За кілька годин до цієї заяви з'явилася новина про те, що колишній військовий лідер створив рух проти хунти, що стало першою ознакою внутрішнього опору армійському правлінню.

Читайте також: Нуланд зустрілася з членами військової хунти в Нігері

Антифранцузька риторика була характерною рисою інших переворотів в регіоні за останні два роки, в тому числі в Малі і Буркіна-Фасо, армійське керівництво яких рішуче підтримує генералів, які зараз керують Нігером.

Нагадаємо, хунта Нігеру заявила, що закрила повітряний простір на тлі можливого вторгнення сусідніх країн. Франція, у свою чергу, відкинула пропозицію хунти розірвати двосторонні військові угоди та вивести війська, заявивши, що тільки «легітимне» керівництво країни має на це право. У країні перебувають понад тисяча французьких військовослужбовців.  

Читайте також: Хунта Нігера звернулася про допомогу до ПВК "Вагнера" — AP

На думку Bloomberg, Росія може перетворити Нігер на новий фронт своєї неоголошеної світової війни. 

Росія позиціонує себе як захисницю інтересів колишніх колоній і фальшиво вдає, нібито вона – великий друг африканського континенту. В цій позиції Кремля немає ані краплі щирості. Яким чином Росія планує використати країни Глобального Півдня у власних егоїстичних інтересах розбирає Петро Герасименко у статті «Африканські ігри Путіна: Лукавий московський антиколоніалізм» на ZN.UA.