UA / RU
Підтримати ZN.ua

Керрі не бачить військового вирішення конфлікту в Сирії

Держсекретар США знову підкреслив необхідність відставки Асада.

Держсекретар США Джон Керрі та глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер під час спільної прес-конференції заявили, що кінець військових дій в Сирії може бути покладений тільки дипломатичними зусиллями всіх великих держав, в тому числі і Росії, а також і регіональних гравців.

За його словами, "немає військового рішення, необхідно політичне рішення".

"Триває військова підтримка режиму з боку Росії або будь-якої іншої країни загрожує можливістю залучення ще більшої кількості екстремістів, що перешкоджає пошуку рішення", - сказав Керрі.

Він знову підкреслив, що для вирішення конфлікту в Сирії необхідна відставка чинного президента Башара Асада.

"Було б ілюзією вважати, що президент Асад зможе коли-небудь об'єднати або керувати мирною Сирією", - зазначив держсекретар США. Однак Кері відкинув саму можливість допустити, "щоб джихадисти або будь-яке екстремістське угрупування навіть наблизилася до влади".

У свою чергу, Штайнмайер заявив, що отримує відомості про зростаючу військову присутність Росії в регіоні.

"Ми повинні відкласти в цей час у бік вузькі національні інтереси. Ми доб'ємося успіху тільки тоді, коли міжнародне співтовариство за участю Туреччини, Саудівської Аравії, Ірану та Росії абсолютно чітко визначить загальну позицію і виробить загальний підхід", - каже німецький міністр закордонних справ.

Читайте також: У Білому домі впевнені, що РФ використала Сирію як державу-сателіт

В цей же час, Росія підтвердила намір продовжити постачання зброї Сирії. Про це заявив голова Держдуми Сергій Наришкін. У цей же час експерти по-різному пояснюють російське втручання в сирійський конфлікт. Російський політолог Лілія Шевцова вважає, Путін не має наміру міняти Україну на Сирію, йому потрібна термінова угода із Заходом. Президент РФ вже підтвердив, що хоче запропонувати Заходуміжнародну коаліцію по "протидії екстремізму", тому саме такої позиції варто очікувати від нього наГенасамблеї ООН. Вона пояснює, що, будучи нездатним вирішувати внутрішні завдання, Кремльпідмінив їх зовнішніми викликами, часто Фейкові, що говорить про виснаження системного ресурсу.

Повідомлялося, що держсекретар США Джон Керрі при зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим дав зрозуміти, що продовження підтримки сирійського президента Башара Асадаз боку Росії поглиблює і розширює конфлікт, а також підриває загальну мету боротьби з екстремізмом.

Після інформаційного шуму і занепокоєння, вираженого з цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю і тренуванням військових, проте зазначив, що говорити про російську участь у військових операціях в Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?