UA / RU
Підтримати ZN.ua

Каталонія провела референдум, а перемогла Росія - WP

Москва, схоже, розглядає каталонський рух за незалежність як ще один спосіб ослабити Захід.

Фотографії того, як поліція Іспанії стріляє гумовими кулями і вимахує гумовими кийками над головами виборців у Каталонії в неділю, вручили лідерам автономного регіону ідеальний сюжет: про репресивну центральну владу, яка придушує спробу скористатися демократичними правами.

Але політична криза в Іспанії, яка зараз в розпалі, складніша, ніж це.

Про це в редакційній статті пише лояльне до Демократичної партії США видання Washington Post. Жорсткі тактики, до яких нерозумно вдався прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой, стали відповіддю на безрозсудне і безвідповідальне рішення каталонський націоналістів створити незалежну республіку, порушуючи закон.

Лідери Євросоюзу холодно сприйняли заклики президента Каталонії Карлеса Пучдемонта підтримати бажання його регіону відділитися від Іспанії. Єврокомісія назвала референдум незаконним, наголосивши, що незалежна Каталонія не буде членом ЄС. Президент США Дональд Трамп теж не підтримав рух за незалежність.

"Єдині, хто підтримує каталонських націоналістів, - це керована сепаратистами Шотландія, уряд-парія у Венесуелі, а також апарат пропаганди і розвідки в Росії, який мобілізував підконтрольні ЗМІ, ботів у соціальних мережах і скерував їх на підтримку сепаратистів", - пише Washington Post.

"Москва, вочевидь, розглядає каталонський рух як ще один спосіб розділити і ослабити демократичний Захід", - додає видання.

Правильним виходом, на думку американської газети, стало б те, до чого закликають відповідальні лідери за межами Іспанії: переговори між Барселоною і Мадридом. Рахой може запропонувати Каталонії більше автономії. Більше того, сторони можуть домовитися про проведення чесного і справжнього референдуму. Демократія - це найкращий спосіб вийти з кризи в Іспанії, але, нажаль, жодна сторона не демонструє готовності піти цим шляхом.

Нагадаємо, на 3 жовтня в автономії десятки різних місцевих профспілкових, громадських і політичний організацій анонсували масовий страйк "у зв'язку з серйозними порушеннями прав і свобод" громадян.

В Єврокомісії заявили про те, що згідно з Конституцією Іспанії, проведений референдум в Каталонії є незаконним. ЄК закликала сторони перейти від конфронтації до діалогу, зазначивши, що насильство не вирішить ситуацію.

Детальніше про ситуацію навколо референдуму в Каталонії читайте у статті для тижневика "Дзеркало тижня. Україна" "Референдум, якого "ніколи не було", відбувся" експерта Олексія Коваля.