UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канада засуджує все частіші і навмисні обстріли невинних у Сирії

Міністр закордонних справ країни закликала до безумовного припинення вогню в Східній Гуті.

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд засудила навмисні обстріли цивільних та закликала до повного припинення вогню та забезпечення гуманітарного доступу в Східній Гуті, повідомляє "Укрінформ".

"Канада закликає до негайного і повного виконання резолюції Радбезу ООН 2401 щодо гуманітарного перемир'я в Сирії, в тому числі, у Східній Гуті. Повний, безпечний і безперешкодний гуманітарний доступ повинен бути наданий", - сказала Фріланд

Також очільниця відомства заявила, що відповідальність за масові загибелі цивільних в Сирії лежить на режимі Башара Асада та його союзниках Росії та Ірані.

"Канада рішуче засуджує все частіші і навмисні обстріли невинних дівчат, хлопців, жінок і чоловіків в Східній Гуті. Ці напади на цивільних, медичних працівників, рятувальників і гуманітарних працівників шокують. Режим Асада, який підтримує Росія та Іран, відповідальний за ці злочини проти людяності", - підкреслила глава МЗС Канади.

Вона закликала до безумовного припинення вогню, проведення негайної і безперешкодної доставки гуманітарних товарів і безпечної медичної евакуації.

У понеділок, 12 березня, постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі заявила про готовність Сполучених Штатів завдати ударів по угрупованням режиму Асада, які за підтримки Росії та Ірану знищують мирне населення Східної Гути. До таких дій країна вдасться в разі, якщо Рада Безпеки ООН знову не зможе забезпечити режим припинення вогню в цьому регіоні.

Раніше повідомлялося, що за даними міжнародних спостерігачів з початку наступу урядових військ загинуло понад 1100 цивільних, в ході наступу армія Башара Асада відрізала два стратегічно важливі міста Дума і Харасті від підконтрольної повстанцями Східної Гути.

Урядові війська Сирії взяли під контроль більше половини території Східної Гути і продовжують вести наступ на позиції повстанців.

Раніше, Росія заблокувала резолюцію ООН про припинення вогню в Східній Гуті, що не дало можливості гуманітарним конвоям дістатися до мирних жителыв і поранених в район бойових дій.

З другого разу Рада безпеки ООН голосами всіх 15 членів ухвалив резолюцію з вимогою 30-денного перемир'я в Сирії. У документі наголошується, що перемир'я має бути введено негайно, але в той же час резолюція не передбачає будь-яких заходів для підтримання режиму тиші.

Не дивлячись на ухвалену резолюцію Ради безпеки ООН, Асад продовжив обстріли мирних кварталів. Сотні тисяч людей в районі Східної Гути пребувають в голодній облозі.