UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канада першою визнала, що спецслужби чули запис вбивства Хашоггі

Трюдо - перший західний лідер, який підтвердив, що розвідувальні служби його країни прослухали записи.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив про те, що розвідувальні служби країни прослухали турецькі записи, які задокументували вбивство журналіста Джамаля Хашоггі в будівлі генерального консульства Саудівської Аравії в Стамбулі 2 жовтня NBC News.

За словами Трюдо, особисто він не чув запису.

"Канадські розвідувальні агентства тісно співпрацюють з цього питання з турецькою розвідкою", - сказав він.

Презиент Туреччини 10 листопада розповів про те, що країна передала аудіозаписи, задокументировавшие вбивство журналіста Джамаля Хашогги, Саудівської Аравії, США, Німеччини, Франції і Великобританії. Про Канаді мова не йшла.

Нагадаємо, що журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там.

19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Хашоггі у будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.

Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії у день зникнення Хашоггі й незабаром повернулися назад. Також повідомлялося, що влада Туреччини володіє аудіо- і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства. За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.

Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали та писати навіть у Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї.

Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашоггі читайте в матеріалі Миколи Замікули "Зникнення журналіста" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".