UA / RU
Підтримати ZN.ua

Камбоджа і Китай провели спільні військові навчання на тлі занепокоєння США зростанням впливу Пекіна

Пекін зміцнює "залізну" дружбу з цією країною Південно-Східної Азії. 

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Камбоджа провела морські навчання з Китаєм на тлі занепокоєння США через те, що Пекін може використати військово-морську базу цієї країни для розширення свого впливу в регіоні, повідомляє Kyodo.

Читайте також: Китай і Росія ведуть космічну гонку, щоб зруйнувати перевагу США — CNN

Участь у навчаннях взяли два китайські кораблі, які з грудня минулого року стоять на військово-морській базі Рім у Камбоджі, яка модернізується за фінансової підтримки Пекіна.

Глава об'єднаного штабу збройних сил Камбоджі Іт Сарат заявив, що морські навчання проводяться з метою розширення відносин, зміцнення потенціалу армій двох країн та обміну досвідом.

Маневри проходили біля узбережжя провінції Преа Сіанук та імітували місію з порятунку заручників із захопленого вантажного судна. Навчання тривали п'ять годин і в них брали участь близько 800 військовослужбовців Камбоджі разом із китайськими силами.

Щорічні навчання Golden Dragon у Камбоджі вперше були проведені в 2016 році. У 2017 році країна скасувала аналогічні навчання зі Сполученими Штатами під назвою Angkor Sentinel.

В останніх військових навчаннях Golden Dragon, шостих за рахунком, брали участь близько 1300 військовослужбовців з Камбоджі та 760 - з Китаю.

Рішення Камбоджі дозволити Китаю модернізувати базу Рім, розташовану на ключовому водному шляху на узбережжі Сіамської затоки засмутило Вашингтон, який занепокоєний тим, що це дасть Пекіну новий аванпост поблизу спірного Південно-Китайського моря, на більшу частину якого претендує Китай.

До того, як у червні 2022 року розпочалася фінансована Китаєм модернізація, база Рім була місцем проведення спільних військово-морських навчань і тренувань між Сполученими Штатами й Камбоджею. 

Читайте також: Китай прямо не постачав зброю Росії

Пекін зміцнює "залізну" дружбу з цією країною Південно-Східної Азії. У березні міністр оборони Китаю Дун Цзюнь зустрівся в  Пекіні з заступником головнокомандувача збройних сил  Камбоджі Мао Софаном — обидва пообіцяли подальшу військову співпрацю.