UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз погодив низку санкцій і дуже швидко втілить їх у життя в разі військової агресії РФ проти України – глава МЗС Іспанії

Щоправда, заздалегідь ці санкції не будуть водитися.

Міністр закордонних справ ЄС та співпраці Іспанії Хосе Мануель Альбарес Буено заявив, що Європейський Союз погодив низку санкцій, які швидко втілять у життя у разі військової агресії Росії проти України, передає «Інтерфакс-Україна».

«Єдність у діалозі також ґрунтується на єдності, якщо буде потреба у застереженні та запобіганні. Ми, європейські партнери, вже погодили цілу низку дуже важливих санкційних заходів, які будуть втілені в життя дуже швидко у разі, якщо станеться ця військова агресія щодо України. Звичайно, це не той сценарій, який ми хотіли б бачити, але ми до нього готові та готові до нього разом», – заявив Альбарес під час пресконференції з головою українського МЗС Дмитром Кулебою у Києві.

Альбарес також звернув увагу, що зазначені санкції заздалегідь не вводитимуть. Він пояснив це тим, що ці обмеження – це застереження для Росії.

«Ці санкції не вводитимуться заздалегідь, вони є застереженням. Наша мета – знайти рішення, які дозволять захистити безпеку всіх європейських держав, також захищаючи ті принципи, на яких ґрунтується міжнародне право: це суверенітет, територіальна цілісність держав, заборона використання сили або заборона також загрози використання сили», – пояснив Альбарес.

Він додав, що політика Іспанії та Євросоюзу полягає в тому, що цю кризу необхідно вирішувати за допомогою діалогу.

«Наразі час дипломатичних зусиль, це час переговорів, треба працювати над цим, а не над якимись гіпотетичними сценаріями, які поки що зовсім не відповідають реальності», – заявив глава МЗС Іспанії.

Альбарес додав, що зараз дипломатичні зусилля мають усі шанси на успіх. Глава іспанського МЗС також заявив, що напружена ситуація, що склалася навколо України, зайняла дуже важливу частину його переговорів із Кулебою, і він повторив главі українського МЗС запевнення у підтримці Іспанією суверенітету та територіальної цілісності України.

«Ми із занепокоєнням спостерігаємо концентрацію російських військ у безпосередній близькості до кордону з Україною. Але ми впевнені, що ця ситуація має вирішуватись через діалог. Ми працюємо разом із нашими партнерами для того, щоб потримати ці дипломатичні зусилля як у рамках ЄС, так і в рамках НАТО та ОБСЄ», – додав Альбарес.

Читайте також: У Держдепі відреагували на публікацію іспанською газетою відповідей США та НАТО на "гарантії безпеки"

Росія почала стягувати війська до кордонів з Україною навесні минулого року. Москва розглядає стотисячну армію біля меж суверенної держави як ефективний інструмент шантажу Заходу та тиску на Київ. Союзники розглядають різні сценарії розвитку подій, включаючи повномасштабне вторгнення Росії та насадження в Україні маріонеткового уряду.

Низка країн почала активно допомагати ЗСУ на фоні зростаючої загрози вторгнення Росії в Україну. Нагромадження російських військ на кордонах України, нескінченні військові навчання, що загрожують нашій безпеці, сягнули в січні апогею. Щоб краще зрозуміти ці процеси, читайте статтю Сергія Корсунського «Загроза вторгнення Росії: цей тайм виграли США та Україна».