UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС розпочав судовий процес проти Британії через порушення угоди про Brexit — FT

Прес-секретар прем'єр-міністра Бориса Джонсона заявив, що обидві сторони повинні вирішити проблеми спільно.

Брюссель заявляє, що рішення Великої Британії в односторонньому порядку полегшити правила торгівлі для підприємств Північної Ірландії є порушенням договору про вихід країни з блоку. ЄС розпочав судовий процес проти Великої Британії через нібито порушення умов угоди про Brexit щодо Північної Ірландії, загостривши суперечку, яка погіршила відносини між сторонами, унаслідок цього британські товари ризикують потрапити під дію тарифів, пише Financial Times.

Брюссель заявив, що заходи уряду Великої Британії на початку місяця щодо одностороннього полегшення умов торгівлі для підприємств Північної Ірландії означають порушення договору про Brexit.

Дії британського уряду були "порушенням міжнародного права" і "величезною проблемою", заявив представник ЄС, додавши, що лише спільні домовленості між ЄС та Великою Британією можуть вирішувати питання торговельної політики щодо Північної Ірландії.

Представники ЄС заявили, що комісар блоку з питань Brexit Марош Сефчович звернувся до британського колеги Девіда Фроста з закликом до Великої Британії "утриматися" від реалізації односторонніх кроків на практиці та закликав до роботи над спільними рішеннями проблем.

Брюссель скаржився, що такі кроки можуть створити діри на торговельному кордоні ЄС із рештою світу, і були прийняті без домовленості та попередження.

"Велика Британія повинна припинити діяти в односторонньому порядку і порушувати умови договору, який вона підписала", - заявив представник ЄС, зазначивши, що деякі практичні труднощі для бізнесу є "прямими наслідками вибору уряду Великої Британії".

У понеділок Європейська Комісія надіслала Великій Британії два листи - один із висловленням "політичного" повідомлення країні про необхідність виконувати свої зобов'язання за договором про Брекзит, а інший із поясненням причин судового позову.

Велика Британія наполягає на тому, що її дії відносно продовження пільгових періодів для підприємств Північної Ірландії не порушують її зобов'язань по договору та норм міжнародного права.

Прес-секретар прем'єр-міністра Бориса Джонсона заявив, що обидві сторони повинні вирішити проблеми спільно.

Читайте також: Британія починає відчувати реальні наслідки Brexit — The Economist 

Британія та ЄС все ще не можуть налагодити торговельні відносини після Brexit. Експорт товарів Британії до Європейського Союзу зменшився на 40%, тоді як імпорт скоротився майже на 30%. Попри те, що більша частина цього падіння являє собою наслідки пандемії коронавірусу, значна частка таких негативних тенденцій відображає нову реальність після Brexit.