В ЄС обговорюють четвертий раунд санкцій проти Ірану. Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Reuters.
Урсула фон дер Ляєн зазначила, що підтримує внесення Корпусу вартових ісламської революції Ірану (КВІР) до списку терористичних організацій у відповідь на порушення фундаментальних прав людини в країні.
Відносини між країнами ЄС і Тегераном погіршилися протягом останніх місяців через те, що зусилля з відновлення ядерних переговорів зайшли в глухий кут. Також Тегеран затримав кількох європейських громадян, і ЄС все більше критикує насильницьке придушення протестувальників, включаючи страти.
«Реакція іранського режиму є жорстокою і жахливою, і вони порушують фундаментальні права людини», - сказала фон дер Ляєн журналістам в кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
ЄС обговорює четвертий раунд санкцій проти Тегерана у зв'язку з репресіями і постачанням зброї до Росії. Дипломатичні джерела заявили, що представники Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) будуть додані до списку санкцій наступного тижня.
Але деякі країни ЄС закликали блок класифікувати Корпус вартових ісламської революції (КВІР) як терористичну організацію.
«Ми дійсно розглядаємо новий раунд санкцій, і я б підтримала внесення до списку також і Корпусу вартових ісламської революції. Я чула, як кілька міністрів просили про це, і я думаю, що вони мають рацію», - сказала фон дер Ляєн.
Широкі антиурядові протести спалахнули в Ірані у вересні 2022 року. Іранські лідери пообіцяли жорсткі дії проти демонстрантів, яких вони схарактеризували як бунтівників. Також Тегеран звинуватив у розпалюванні заворушень «ворогів», зокрема США.
КВІР має великий вплив в Ірані, контролюючи значну частину економіки і збройні сили, а також відповідаючи за іранські балістичні ракети і ядерну програму.
Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто заявив, що смертна кара, зрив ядерної угоди і постачання зброї до Росії потребують жорсткої реакції.
«Всі ці компоненти: права людини, постачання зброї до Росії та блокування остаточної ядерної угоди є негативними факторами, і я думаю, що ЄС все більше і більше реагує на них. Важливо, щоб ми реагували рішуче», - сказав він, додавши, що серед країн ЄС все ще тривають дебати щодо санкцій та включення КВІР до санкційних списків.
Раніше президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомляла, що ЄС виступить із новими санкціями, зокрема, проти Білорусі та Ірану за їх роль у війні Росії проти України.
Протести в Ірані розпочалися 16 вересня після смерті Махси Аміні, 22-річної іранської дівчини курдського походження, заарештованої поліцією моралі за нібито нехтування законами шаріату.
Перший етап іранської революції завершився. Репресії влади спричинили радикалізацію вимог, виникнення практичного консенсусу щодо майбутнього — скасування інститутів, які слугують рамкою ісламістського режиму. Що ж чекає на Іран найближчим часом? Читайте про це в статті Ігоря Семиволоса «Революція в Ірані: дружба з Росією до добра не доведе».