UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія закрила повітряний простір для білоруських літаків

Японським авіаперевізникам теж рекомендували не літати над Білоруссю.

Японія рекомендувала своїм авіакомпаніям не здійснювати польоти над Білоруссю після примусової посадки літака Ryanair в Мінську і затримання Романа Протасевича з його дівчиною Софією Сапегою, передає NHK. Генсекретар Кабінету міністрів Японії Кацунобу Като, засудив такі дії білоруської влади.

"Білоруський уряд не визнав вимушену посадку, і не можна виключати можливість того, що подібний випадок станеться в майбутньому", - зазначив Като.

В Японії відзначають, що дії білоруської влади порушують Конвенцію про міжнародну цивільну авіацію. Крім того, Японія закрила свій повітряний простір для білоруських літаків.

Читайте також: В ЄС заборонили літакам з Білорусі допуск у свій повітряний простір та аеропорти

Нагадаємо, 23 травня влада Білорусі змусила сісти в Мінську транзитний літак ірландської компанії Ryanair, на борту якого летів колишній головний редактор телеграм-каналу Nexta Роман Протасевич. Пасажирів літака вивели під приводом перевірки борту на мінування, після чого Протасевич і його дівчина були затримані.

Журналіста звинувачують за кількома статтями Кримінального кодексу: організація масових заворушень (стаття 293 КК), організація грубого порушення громадського порядку (стаття 342 КК) і розпалювання ворожнечі (частина 3 статті 130 КК). Максимальні терміни за цими статтями - 15 років позбавлення волі, 3 роки і 12 років відповідно.

Низка країн Європи, не дочекавшись рішення "Європейського агентства авіаційної безпеки" і "Євроконтролю", закрили свої кордони для білоруських перевізників. Польща заборонила шести компаніям не тільки літати в країну, а й над її територією. Україна також закрила свої повітряні кордони для Білорусі.

У ніч на 5 червня набуло чинності рішення Ради Євросоюзу про заборону на використання білоруськими літаками повітряного простору країн ЄС.

Детальніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича і що слід робити Україні, читайте у статті Володимира Кравченка "Зона, заборонена для польотів".