UA / RU
Підтримати ZN.ua

Якщо РФ втрутиться в справи у Білорусі, Україна повинна буде зайняти більш жорстку позицію — Кравчук

"Сьогодні наша позиція є демократичною". 

На сьогодні реакція української влади на те, що відбувається у Білорусі, є адекватною, та якщо туди втрутиться Росія, нам потрібно буде зайняти більш жорстку позицію. Про це під час ефіру ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» заявив перший президент України, представник української делегація на переговорах ТКГ в Мінську Леонід Кравчук.

"На сьогодні діяльність української влади потрібно оцінювати як адекватну сьогоднішньої ситуації. Це зовсім не означає, що вона не може змінитися під впливом інших факторів, скажімо, більш активної участі в ситуації в Білорусі Росії - введення сил спеціального призначення або будь-якої іншої допомоги. Звичайно, тоді українська влада має зайняти більш жорстку позицію. Сьогодні наша позиція є демократичною", - заявив Кравчук.

Він зазначив, що Лукашенку буде дуже важко скласти повноваження після 26 років на посаді президента країни.

"Я з досвіду скажу так: 26 років влади Лукашенко зробили його таким, що у нього кожна пора тіла та мізків - це влада, він поза владою себе не бачить. Змістити диктатора після 26-річної диктатури дуже складно", - повідомив Кравчук.

Читайте також: Білорусь знову звинуватила Україну, цього разу в «підігріванні деструктивних сил»

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі.  Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

У результаті Міністерство закордонних справ Латвії включило до списку санкцій і оголосило персонами нон ґрата 30 громадян Білорусі, серед яких Олександр Лукашенко. Естонія і Литва також заборонили в'їзд Лукашенку і ще 29 чиновникам.

Заступник голови білоруського МЗС Олександр Глаз не дуже дипломатично відгукнувся про дії урядів держав Балтії, які не визнають Лукашенка легітимним президентом через фальсифікацію виборів.

Водночас, за даними ЗМІ, Європейський Союз не введе санкції проти Лукашенка оскільки проти цього виступає Німеччина за підтримки Франції та Італії.