UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як захист Ізраїлю в ООН з боку США може негативно вплинути на Україну – Reuters

Росії та її союзникам буде легше заявляти про «подвійні стандарти» США, порівнюючи війну в Ізраїлі та війну в Україні

Довіра до США, які забезпечують підтримку в таких питаннях, як допомога Україні у війні проти Росії, може бути скомпрометована, кажуть деякі дипломати. Причиною цього може бути блокування Вашингтоном у Радбезі ООН резолюції щодо «гуманітарної паузи» на захист палестинського цивільного населення в Газі, яке страждає від війни між Ізраїлем і палестинським рухом ХАМАС. 

Вето США в Раді Безпеки ООН посилило давню критику Заходу з боку Росії, Китаю та деяких країн, що розвиваються, і може знову перешкодити Вашингтону отримати підтримку в питаннях, пов'язаних з правами людини і гуманітарним правом, пише Reuters.

У міру того, як у світі зростала стурбованість загостренням гуманітарної кризи в Газі – взяті в облогу Ізраїлем після атаки ХАМАСу, дипломати кажуть, що Росія побачила можливість помститися через Україну, намагаючись дипломатично ізолювати США за підтримку свого союзника (Ізраїля).

Читайте також: ХАМАС може перемогти у війні з Ізраїлем через одну причину - Юваль Ной Харарі

Що кажуть на Заході

«Світ побачить еквівалентність між цим вето США та поведінкою Росії щодо України. Москва і Пекін будуть підкреслювати цей момент при кожній нагоді. Всім відомо, що Ізраїль є особливим випадком для США, але американці в кінцевому підсумку наклали вето на текст, який був дуже м'яким і гуманітарним за своєю суттю», – сказав директор Міжнародної кризової групи при ООН Річард Гоуен.

Луї Шарбонно, директор Human Rights Watch по роботі з ООН, сказав: «Якщо США та інші західні уряди хочуть переконати решту світу, що вони серйозно ставляться до прав людини і законів війни, принципів, які вони справедливо застосовують до звірств Росії в Україні і до звірств ХАМАС в Ізраїлі, вони також повинні застосовувати їх до брутальної зневаги Ізраїлю до життів цивільних в Газі».

Колишній високопоставлений чиновник США і ООН Джеффрі Фелтман, співробітник Інституту Брукінгса, сказав, що хоча витоки війни в Україні і конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС «разюче відрізняються», це не завадить декому їх порівнювати.

«Що може бути кращим способом посилити сприйняття на так званому Глобальному Півдні американських подвійних стандартів, ніж порівняння засудження Вашингтоном руйнування Росією української цивільної архітектури з відносним мовчанням Вашингтона щодо руйнування Ізраїлем цивільної інфраструктури в Газі?» – сказав він.

Читайте також: Стали відомі подробиці пакету фінансування для України та Ізраїлю, який запросив Байден

Що кажуть на «Глобальному Півдні»

Високопоставлені дипломати з Африки, Азії, Європи та Близького Сходу висловили занепокоєння щодо подвійних стандартів, коли з ними зв'язалося агентство Reuters. Ось що вони сказали на умовах анонімності:

У 2017 і 2018 роках Сполучені Штати (за керівництва президента Дональда Трампа) наклали два вето, щоб захистити Ізраїль, що ускладнило в подальшому американську кампанію з реформування Ради ООН з прав людини. Зрештою Вашингтон здався через брак підтримки.

Читайте також: Atlantic Council: Чи зміг Байден пояснити американцям, чому Україна і Ізраїль важливі для США?

Нагадаємо, заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань і Координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс закликав ООН провести розслідування обставин смертельного вибуху в лікарні Гази 17 жовтня. Його не влаштували надані Ізраїлем докази непричетності.  

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант оголосив, що війна проти терористичного угруповання ХАМАС, яке здійснило напад на Ізраїль 7 жовтня, буде складатися з трьох основних етапів, останнім з яких буде «створення нового режиму безпеки в Секторі Гази, зняття відповідальності Ізраїлю за повсякденне життя в Секторі Гази та створення нової безпекової реальності для громадян Ізраїлю й жителів навколо».