UA / RU
Підтримати ZN.ua

Праві сили Європи палять Коран: до чого тут конфлікт Туреччини та Швеції щодо вступу в НАТО

Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО після вторгнення Росії в Україну, але всі 30 країн-членів Альянсу повинні це схвалити. Туреччина заявила, що Швеція повинна спочатку зайняти більш чітку позицію проти курдів, яких Анкара вважає терористами. 

Суботні протести в Стокгольмі проти опору Туреччини намірам Швеції приєднатися до НАТО, включаючи спалення копії Корану, різко загострили напруженість у відносинах з Анкарою. В той час, коли скандинавська країна потребує її підтримки для вступу до Альянсу, пише Reuters

Напередодні антимігрантський політик Расмус Палудан з ультраправих сил, що представляє данськупартію "Жорстка лінія" спалив копію Корану біля турецького посольства. В МЗС Туреччини закликали Швецію вжити заходів проти ісламофобії. Палудан, який також має шведське громадянство,не вперше проводить схожу акцію.

Читайте також: ЄС обговорює питання про визнання Корпусу вартових ісламської революції терористичною організацією

«Ми найрішучіше засуджуємо підлий напад на нашу священну книгу... Дозволити цей антиісламський акт, спрямований проти мусульман і ображаючи наші священні цінності, під прикриттям свободи вираження поглядів є абсолютно неприйнятним», — заявив глава МЗС Туреччини. 

Читайте також: Туреччина скасувала візит глави Міноборони Швеції через антитурецькі протести у Стокгольмі       

У місті відбулися окремі протести на підтримку курдів і проти вступу шведів до НАТО. Група протурецьких демонстрантів також провела мітинг біля посольства. На всі три події були дозволи поліції.

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром назвав ісламофобські провокації "жахливими".

Зв'язатися з Палуданом електронною поштою для коментаря не вдалося. У дозволі, який він отримав від поліції, сказано, що його акція протесту була проведена проти ісламу та спроби президента Туреччини Таїпа Ердогана вплинути на свободу слова у Швеції.

Читайте також: Санду не виключає, що Молдова може оголосити курс до НАТО

Кілька арабських країн, включаючи Саудівську Аравію, Йорданію та Кувейт, засудили спалення Корану. «Саудівська Аравія закликає до поширення цінностей діалогу, толерантності та співіснування, а також відкидає ненависть і екстремізм», — йдеться в заяві МЗС Саудівської Аравії.

Минулого року Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО після вторгнення Росії в Україну, але всі 30 країн-членів повинні схвалити їхні заявки. Туреччина заявила, що Швеція повинна спочатку зайняти більш чітку позицію проти тих, кого вона вважає терористами, в основному курдськими бойовиками та групою, яку вона звинувачує у спробі державного перевороту в 2016 році.