UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індія планує поповнити флот авіаносцем вартістю $5 млрд для протидії Китаю — Bloomberg

Військово-морське крило Народно-визвольної армії Китаю все активніше демонструє присутність у регіоні. 

Індія планує поповнити свій флот авіаносцем вартістю близько 4,8 мільярда доларів, оскільки прагне протистояти військовій присутності Китаю в регіоні Індійського океану. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Китайські військові кораблі провели навчання з бойовою стрільбою у західній частині Тихого океану — Reuters

Очікується, що в п'ятницю, 1 грудня, Рада з питань оборонних закупівель - вищий орган Індії, який приймає рішення в оборонній сфері, на чолі з міністром оборони Раджнатхом Сінгхом дасть дозвіл на придбання ще одного авіаносця.

Новий авіаносець, який може вмістити щонайменше 28 винищувачів і гелікоптерів, буде оснащений французькими винищувачами Rafale. Перший авіаносець Індії INS Vikrant приєднався до флоту країни минулого року і був розроблений компанією Cochin Shipyard Ltd. Індія також має авіаносець російського виробництва.

Читайте також: Після інциденту між кораблями Австралії та Китаю Пекін застеріг Канберру від ризику ескалації

Бойова група з трьох авіаносців стане демонстрацією сили ВМС країни в Індійському океані в той час, коли військово-морське крило Народно-визвольної армії Китаю - найбільший флот у світі, що налічує 370 кораблів і підводних човнів, все активніше демонструє присутність у регіоні. Розширення флоту надасть Індії можливість впливати на морський простір.

Індійський океан вже досить мілітаризований: в його водах постійно перебувають 125 військово-морських кораблів, в тому числі із США, Франції та Японії. Води біля берегів Індії не бачили такої інтенсивної конкуренції з часів Другої світової війни, оскільки і Китай, і Штати та їхні союзники розгортають у цьому районі все більше військових кораблів. Це спонукає Індію також “вступати в гру”.

Країна планує отримати 160 військових кораблів до 2030 року і 175 до 2035 року. Понад 60 кораблів ВМС Індії наразі перебувають на різних стадіях будівництва. Країна активніше здійснює патрулювання з військовими кораблями, ніж будь-коли раніше, на тлі зростання занепокоєння через підвищення військово-морських можливостей Китаю.

Вона також модернізувала злітно-посадкові смуги на Андаманських і Нікобарських островах. Це спроба посилити контроль над вузькими водними протоками у південній частині Індійського океану. Ланцюг островів Індія та її партнери використовують для морського спостереження.

Читайте також: The Times: Китаю варто добре придивитися до війни в Україні, перш ніж реагувати на вибори на Тайвані

Раніше повідомлялося, що китайський лідер Сі Цзіньпін закликав збройні сили своєї країни прискорити модернізацію, наголосивши, що військові повинні розширити боєздатність та бойову готовність.

За десять років Китай став іншим. І річ не в показниках зростання ВВП. Насамперед ідеться про зовнішню політику та дипломатію, що явно свідчать про глобальні амбіції Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном, який бажає “виплекати сад світової Сі-вілізації”. Як на це дивляться США, Японія та Індія? Яке місце в усій цій геополітиці відведено Росії? Читайте статтю посла України в Японії Сергія КорсунськогоЧи вдасться Китаю побудувати світову Сі-вілізацію?”.