Напередодні другої битви за імпічмент президента США Дональда Трампа лідер більшості в Сенаті республіканець Мітч Макконнелл поширює серед сенаторів-республіканців меморандум, в якому описується, як потенційний судовий процес в Сенаті спрацює для президента Трампа. Такий процес відбудеться після того, як Трамп залишить Білий дім, передає Washington Post.
Офіс Макконнелла зазначає, що Сенат не буде знову скликаний для ведення предметних справ до 19 січня, що означає, що найраніша можлива дата, коли в Сенаті може початися судовий процес щодо імпічменту, - це день до інавгурації обраного президента Джо Байдена.
6 січня прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися зіткнення з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.
Через інцидент засідання парламенту США, на якому повинні були затвердити результати президентських виборів, довелося призупинити, а будівля Конгресу закрили на вхід і вихід.
Після перерви в засіданні Конгрес США все-таки затвердив перемогу Джо Байдена в президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.
В результаті протестів чотири людини загинули. Крім того, поліція затримала понад 50 осіб.
Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США в Капітолій. Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і «нападом на демократію».
Сполучені Штати, та й увесь світ жахнулися, побачивши теле- і відеокадри, де радикальні прибічники Трампа, котрі не визнають результатів президентських виборів, узяли штурмом будівлю Капітолію. Бо екзальтований натовп атакував не просто будинок, а один із сакральних символів американської демократії. Як таке могло статися?
Чому не спрацювали правоохоронні органи країни, що витрачає мільярди доларів на власну безпеку? Які наслідки матиме захоплення Капітолію для демократії, Трампа, Республіканської партії, США і світу? Про це читайте у статті Геннадія Друзенка «Що американці в Капітолії «наколядували»?».