Хорватія не може більше ні реєструвати, ні розміщувати біженців, заявив прем'єр-міністр країни Зоран Міланович.
"Ми більше не можемо реєструвати і розміщувати цих людей, ми переходимо до плану Б", - додав міністр. При цьому він не розкрив подробиці плану, однак запевнив, що методи будуть "не як в Угорщині, а людські".
Міланович зазначив, що мігранти "отримають їжу, воду і медичну допомогу, а потім зможуть рухатися далі".
"Європейський союз повинен знати, що Хорватія не стане центром тяжіння для мігрантів. У нас є серце, але у нас є і голова", - сказав міністр.
Раніше Хорватія пообіцяла пропускати біженців через свою територію на шляху до Німеччини. На поточний момент туди масово прямують автобуси з мігрантами. Проте вже через кілька діб, незважаючи на свою обіцянку, Хорватія закрила рух на 7 з 8 КПП на кордоні. Повідомляється, що цей захід носить тимчасовий характер і спрямована на обмеження потоку прибувають в країну біженців з боку Сербії.
За 17 вересня кордон Хорватії перетнуло рекордна кількість біженців - близько 11 тисяч чоловік.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.