UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова партії Зелених Німеччини підтримав надання Україні оборонних видів озброєння – FAZ

Якщо на таку країну, як Україна, нападають, їй не можна перешкодити у здійсненні самооборони та захисту, вважає Роберт Габек. Він наголошує, що дискусія стосовно членства України в НАТО не є закінченою.

Співголова партії Зелених Німеччини Роберт Габек хоче залишити перспективу вступу України до НАТО відкритою та виступає за надання їй оборонних видів озброєнь для можливості опору російській військовій агресії на сході країни. Після проведення у Києві зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським в понеділок увечері він дав інтерв’ю виданню F.A.Z. та радіомовнику Deutschlandfunk, під час яких зазначив, що прагнення керівництва Києва до отримання «оборонних видів озброєнь» є «обґрунтованим». «Важко відмовити» Україні в чомусь подібному.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник розповів, що Габек, відвідуючи Маріуполь та Широкине, заявив, що не можна відкидати членство України в НАТО.

Попри те, що «Зелені» вважаються пацифістами, коли мова заходить про самооборону, не можна відмовляти країні, яка зазнає агресії. «Допомога для самозахисту» не має бути відхилена.

У 2014 році Росія окупувала український чорноморський півострів Крим та коштом значного військового втручання сприяла створенню у східному індустріальному регіоні Донбасу двох сепаратистських «республік», які наразі не визнала жодна країна світу. Донині між цими окупованими Росією територіями та рештою України вирує війна.

Питання членства в НАТО не слід «забирати з порядку денного»

Відтоді Україна неодноразово підтверджувала своє бажання стати членом НАТО. Габек заявив, що це питання є «складним»; НАТО не має «єдності» щодо нього, а Україна не є повністю «підготовленою». Водночас він додав, що перспективу членства в НАТО, яку Альянс відкрив для країни на Саміті в Бухаресті в 2008 році, не слід «забирати з порядку денного». При цьому, наразі ще не настав час «повноцінно фіналізувати це рішення».

Коментарі Габека щодо постачання оборонних систем озброєнь були пов'язані з переліком від українських урядових кіл бажаних до отримання озброєнь, про який F.A.Z. писав наприкінці квітня. На той час масштабне скупчення російських військ на східному кордоні України, у Чорному морі та в окупованому Криму викликало значне занепокоєння в контексті можливого нового нападу.

Отриманий від України список містив перелік німецької зброї та техніки для захисту українського узбережжя від можливої російської агресії з моря. До нього входили німецькі боєзаряди для протикорабельних ракет типу Sea Spear, зенітні гармати GDM-008 Millennium та безпілотні mini-підводні човни типів Sea Cat та Sea Fox. Вони використовуються для підводної розвідки та здійснення заходів з морського розмінування.

Україна є особливо вразливою з моря, оскільки у 2014 році Росія захопила в Криму також найважливішу українську військово-морську базу - Севастополь. Таким чином, Україна втратила значну частину свого флоту.

Читайте також: Саміт НАТО у Брюсселі: чи буде піднято "українське питання" та надано ПДЧ

Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".