Після Brexit поляризованому суспільству у Великобританії потрібно переглянути свої погляди на гроші і значення матеріального блага, щоб мати надію на майбутнє.
Як пише The Independent, в цьому переконаний видатний фізик Стівен Хокінг. На його думку, на результати референдуму щодо членства Британії в ЄС надто сильний вплив мали хибні підходи суспісльтва до багатства і надання пріоритетного значення грошам і накопиченню майна.
Фізик підкреслив, що Brexit може сильно нашкодити можливостям фінансувати важливі наукові дослідження на зразок тих, над якими він працював впродовж свого життя.
"Гроші також важливі, тому що вони звільняють індивідів. Я вже говорив раніше про свої занепокоєння, що урядові скорочення витрат у Великобританії скоротять підтримку студентів з особливими потребами, ту підтримку, яка допомогла мені в моїй кар'єрі. В моєму випадку, звісно ж, гроші допомогли мені не лише зробити кар'єру, а й в прямому сенсі вижити", - зауважив Хокінг.
"Гроші можуть звільнити індивідів так само, як бідність може загнати їх в пастку і обмежити потенціал, завдаючи таким чином шкоди людству", - додав фізик.
За словами Хокінга, хвороба не дозволила йому повною мірою насолодитися багатством. Тож ставлення до грошей змінилося як до ресурсу, який дозволив йому просто працювати. І такий підхід, на думку вченого, стає дедалі популярнішим. Питання справжньої цінності грошей спичиняє важливу зміну у поведінці, що в свою чергу надихає на нові спільні проекти і роздуми про майбутні покоління.
Хокінг закликає розділене британське суспільство зосередитися на зміні загального підходу до грошей, щоб побороти бар'єри.
"Такі проблеми змушують нас більше співпрацювати, всіх нас, ділитися поглядами і докладати зусилля до виживання людства. Нам потрібно адаптуватися, переглянути, змінити фокус і деякі наші фундаментальні припущення про те, що ми називаємо багатством. Як дітям, нам доведеться навчитися ділитися. Якщо ми не зможемо, то сили, які призвели до Brexit, заздрощів і ізоляціонізму не лише у Великобританії, а й по всьому світу, які взяли свій початок з відмови ділитися, культур різних уявлень про багатство і нездатності розподілити їх більш чесно, в національних межах і за ними лише посиляться. Якщо це станеться, я б не був таким оптимістом у довгостроковому прогнозі щодо нашого виду", - вважає Хокінг.
Раніше Стівен Хокінг і 150 учених підписали лист проти виходу Великої Британії з ЄС. Вони апелюють до того, що ЄС збільшив фінансування, що значно підвищило рівень європейської науки в цілому і Великобританії зокрема. Крім того, багато вчених спеціально їдуть працювати саме у Великої Британії, підкреслюється в листі.