Голова самопроголошеної Нагірно-Карабахської республіки Араік Арутюнян заявив, що припинення вогню в регіоні на умовах Азербайджану «неприйнятне», і пригрозив Баку «затяжною війною».
Для припинення боїв президент Азербайджану Ільхам Алієв вимагає від Вірменії надати графік виведення військ з Нагірного Карабаху і прилеглих окупованих азербайджанських територій.
«Ми не можемо прийняти обов'язкову умову від країни, мета якої - знищити народ Арцаха, тисячолітню культуру Арцах, саму історію Арцаха (регіон, в якому з 27 вересня тривають бойові дії між Вірменією і Азербайджаном - ред.)... Вони хочуть тривалої війни? Ми не відмовимося, якщо буде нав'язана саме ця війна», - цитує Арутюняна агенція «Аравот».
Арутюняна також заявив, що «оголосить вітчизняну війну» і запропонує всім вірменам «взяти не лише матеріальну, а й фізичну участь».
Він звинуватив Баку в «бажанні знищити народ, історію і культуру Арцаха», а Туреччину, яка підтримує Азербайджан - у спробах «створити нову платформу для міжнародного тероризму».
За словами «президента Нагірного Карабаху», жителі невизнаної республіки «найбільше хочуть миру», а заважає цьому начебто виключно позиція Баку.
Раніше Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню з 12:00 суботи, 10 жовтня. Перемир'я планувалося для обміну утримуваними особами і тілами загиблих за посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста, його параметри мали обговорюватися окремо.
За кілька годин після початку дії перемир'я воно було зірване, причому учасники конфлікту звинуватили в зриві один одного.
Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту – Вірменія і Азербайджан – звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).
Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія – ще і загальну мобілізацію.
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20% території Азербайджану – знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.
Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення» у ZN.UA.