UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гана першою у світі отримала вакцину за програмою COVAX

Вакцини через COVAX отримає й Україна. Розподіл у світі вакцин за програмою COVAX обіцяє бути наймасштабнішим в історії.

Гана в середу стала першою країною у світі, що отримала партію вакцини від коронавірусу COVID-19 по міжнародній програмі COVAX, повідомили в ЮНІСЕФ.

У середу партія з 600 тисяч вакцин компанії AstraZeneca, виробленої індійським Інститутом сироватки, була доставлена ЮНІСЕФ в міжнародний аеропорт столиці Гани Аккри.

Виконавчий директор ЮНІСЕФ Генрієтта Фор назвала прибуття вакцин за програмою COVAX в Гану історичним моментом, і що COVAX може гарантувати: жителі бідніших країн не залишаться позаду в гонці за порятунок життя вакцинами.

COVAX - глобальна ініціатива щодо забезпечення рівного доступу до вакцин проти COVID-19 для всіх країн, незалежно від рівня доходів. Ініціатива була заснована Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (GAVI) і Коаліцією з інноваційним підходам до забезпечення готовності до епідемій (CEPI).

Розподіл у світі вакцин за програмою COVAX обіцяє бути наймасштабнішою подібним заходом в історії.

Гана - одна з 92 країн світу, які мають право безплатного доступу до вакцин за допомогою COVAX. Ще 90 країн погодилися платити за отримання вакцини через COVAX.

За час пандемії в Гані виявили 81 тисячу випадків COVID-19, 584 смертей. Вакцинація в країні має стартувати 2 березня.

Читайте також: Однодозну вакцину Johnson&Johnson в США визнали ефективною

У вівторок Україна отримала першу партію вакцини від коронавірусу. Партію з 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca доставили до Києва з Індії.

Україна також розраховує отримати більше доз вакцини в рамках програми поширення COVAX, в тому числі вироблених Pfizer/BioNTech та Novavax. Країна також підписала угоду про закупівлю 1,9 мільйона доз вакцини у китайської компанії Sinovac Biotech, перші постачання якої очікуються у квітні.

З початку пандемії в Україні зареєстровано 1,3 мільйона випадків інфікування і 25 309 смертей.

Опитування громадської думки показують, що майже 40% українців відмовляються отримати шанс через страх перед побічними ефектами.