UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гуманітарні організації вичерпали можливості щодо надання допомоги біженцям – ООН

Зокрема, війна в Україні призвела до появи 2,6 млн переселенців, підкреслили в ООН.

У вівторок, 3 листопада, Верховний комісар ООН у справах біженців Антоніу Гутерреш заявив, що ООН і міжнародні гуманітарні організації вичерпали свої можливості щодо надання допомоги біженцям.

Він повідомив, що на даний момент у світі налічується 60 млн біженців і внутрішньо переміщених осіб, при цьому потік людей продовжує збільшуватися.

"Тільки за останні п'ять років кількість людей, щодня залишають свої будинки, зросла майже в чотири рази: з 11 тисяч у 2010 до 42,5 тисячі в минулому році. Сопутствовавшее цього збільшення гуманітарних потреб призвело до того, що глобальні можливості щодо реагування (на потреби людей) виявилися вичерпані. Навіть об'єднавши всі свої ресурси, міжнародне гуманітарне співтовариство - агентства ООН, товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, а також неурядові організації - більше не здатні забезпечити людей базової захистом і надати їм всю необхідну допомогу", - сказав Гутерреш.

Він звернув увагу на "взаємопов'язані мега-кризи в Сирії та Іраку", які призвели до появи в загальній складності 15 млн біженців і внутрішньо переміщених осіб. Тепер до них додався конфлікт у Йемені, який з початку року змусив покинути свої будинки близько 2 млн осіб.

"У Східній Європі мало поліпшень відбулося в ситуації з Україною, яка призвела до появи 2,6 млн переселенців - усередині країни і за її межами", - наголосив Верховний комісар ООН у справах біженців.

Читайте також: Меркель побоюється можливого військового конфлікту на Балканах через біженців

За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.

Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".