UA / RU
Підтримати ZN.ua

Група Bellingcat визначила маршрут пересування "Бука", що збив MH17

"Бук-М1" і колона супроводу з РФ попрямували в Краснодон, потім Луганськ, Макіївку і досягли Донецька.

Експертна група Bellingcat відстежила пересування конвою, який супроводжував "Бук-М1", що збив малайзійський "Боїнг 777" в Донецькій області.

"Дві машини (джип УАЗ і Toyota RAV4 - ред.), Дуже схожі на сфотографовані поруч з" уком "і відповідають опису в ранковому пості в ВК, були згадані в новинах, сфотографовані і зняті на відео в складі колони сепаратистів, які прямували до Донецька за два дні до загибелі MH-17 ", - йдеться в повідомленні Bellingcat.

Також на деяких фотографіях фігурує мінівен Volkswagen. За словами фахівців, всі три машини супроводжували колону техніки, яка слідувала під прапорами "ДНР" з Луганська в Донецьк 15 липня 2014 року, за два дні до трагедії. У колоні також знаходилися танки Т-64 і самохідні артилерійські установки "Гвоздика".

Наголошується, що визначити УАЗ-469 вдалося за білим позначкам, які очевидці зняли в конвої, який ішов з Луганська в Донецьк, а пізніше в Торезі. Європейську модифікацію Toyota RAV4 визначили за спеціальним спойлером, який відсутній в базовій комплектації автомобіля.

Таким чином, у Bellingcat підтвердили свої попередні дані щодо пересування "Бук-М" по території України. Автомобілі та самохідна вогнева установка перетнули кордон, попрямували в Краснодон, потім Луганськ, Макіївку і досягли Донецька.

Читайте також: ЗМІ Нідерландів подали в суд за приховування інформації про катастрофу MH17

Нещодавно Bellingcat назвав імена ймовірно причетних до трагедії MH17. Автори дослідження стверджують, що "Буком", з якого збили літак, швидше за все, управляли військовослужбовці 2-го батальйону 53-ї зенітно-ракетної бригади армії РФ. Bellingcat зазначає, що до складу стандартного екіпажу "Бука" входять дві людини - оператор установки і водій, а також двоє офіцерів - сержант і лейтенант. При цьому рішення про запуск ракети приймає лейтенант. У свою чергу, міноборони РФ відповіло на звіт Bellingcat і заперечило причетність російських військових до трагедії MH17.

В 15:30 четверга, 17 липня 2014 року, в Донецькій області поруч з селищем Шахтарськ в зоні бойових дій був збитий Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що слідував рейсом MH17 "Амстерлам-Куала-Лумпур". Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ракетою комплексу "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.