UA / RU
Підтримати ZN.ua

Греки на референдумі сказали "ні" кредиторам

Умови угоди з кредиторами підтримали тільки 38,71% виборців.

Більше 60% греків сказали "ні" кредиторам на референдумі

Остаточні підсумки референдуму в Греції показали небажання греків погоджуватися на продовження заходів економії заради отримання нових кредитів від ЄС і МВФ.

"Ні" пропозиціям кредиторів сказали більшість - 61,31% голосуючих греків, на підтримку пропозицій висловилися 38,71% учасників референдуму.

Такі результати оголосило Міністерство внутрішніх справ та адміністративної реформи країни після підрахунку бюлетенів з усіх дільниць.

Уряд Греції вже прокоментував перші підсумки референдуму. Офіційний представник кабінету Гавриїл Сакелларідіс заявив, що Греція хоче негайно відновити переговори з міжнародними кредиторами з метою укладення угоди щодо своєї заборгованості.

"Переговори, які незабаром розпочнуться, повинні бути завершені дуже швидко, можливо, навіть через 48 годин. Ми докладемо всі зусилля, щоб швидко досягти угоди", - сказав він.

Читайте також: Експерти прогнозують ослаблення рубля за підсумками референдуму в Греції

Лідери європейських країн починають консультації щодо подальших відносин з Грецією.

Так, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд висловилися за скликання позачергового саміту лідерів країн Євросоюзу на 7 липня.

Як стало відомо, Меркель і Олланд мають намір визнати результати референдуму. Сам Олланд у неділю ввечері провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Греції Алексісом Ціпрасом.

Читайте також: Лідер грецької опозиції подав у відставку

Прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці запланував на понеділок зустріч з міністром економіки і фінансів країни П'єр Карло Падоаном для обговорення проблем, пов'язаних з підсумками грецького референдуму.

Нараду з грецького питання проведе в понеділок зі своїми міністрами прем'єр Великобританії Девід Кемерон.

Відмова більшості громадян Греції від пропозицій кредиторів, як показали результати референдуму в неділю, стане ефективним інструментом на подальших переговорах з кредиторами, вважає міністр праці Греції Панос Скурлетис.

"Тепер в уряду є потужний інструмент на переговорах, щоб добитися такої угоди, яка відкриє для нас новий шлях", - заявив міністр журналістам в Афінах після закінчення референдуму.

Читайте також: Лідер грецької опозиції подав у відставку


Греція готова до того, щоб продовжити співпрацю з Євросоюзом і кредиторами, заявив в неділю грецький міністр фінансів Янніс Варофакис.

Греція "протягне руку співпраці" своїх кредиторів з ЄС і МВФ, сказав міністр журналістам після референдуму, на якому більшість громадян країни висловилися проти вимог кредиторів про проведення в країні антисоціальних реформ в обмін на фінансування.

"Сміливе "ні", яке сказав грецький народ (...), є інструментом, з допомогою якого ми простягаємо руку допомоги, руку співпраці нашим рівноправним партнерам", - підкреслив глава мінфіну.

Країни, що входять в єврозону, в змозі впоратися з кризою, що можуть викликати результати проведеного референдуму в Греції, заявив у неділю міністерство фінансів Італії.

Єврозона "в змозі впоратися з кризою і можливими спекулятивними атаками", йдеться в поширеній заяві.

У ньому також міститься попередження, що "невизначеність з приводу грецького майбутнього може призвести до волатильності на фінансових ринках".

5 липня в Греції відбувся референдум щодо долі пропозицій кредиторів країни. При цьому грецька влада активно агітувала сказати кредиторам "ні", чим нібито допоможуть укладення угоди з кредиторами.

У разі, якщо греки дійсно проголосували "проти" пропозицій кредиторів, вихід Греції з єврозонифактично неминучий, попередив в день референдуму президент Європейського парламенту Мартін Шульц.

Причиною референдуму став провал переговорів влади Греції з кредиторами з приводу боргу в 1,6 мільярдів доларів, в результаті чого МВФ заявили про невиплату Грецією 1,6 млрд боргу до 1 липня, чим країна оголосила дефолт.