UA / RU
Підтримати ZN.ua

Греція планує штрафувати пацієнтів з раковими захворюваннями

Раковим хворим в Греції доведеться сплачувати до половини вартості їх лікування, якщо вони пропустять скринінгові тести.

Міністерство охорони здоров'я Греції висунув пропозицію про накладення штрафів за несвоєчасне проходження скринінг-тестів раковими хворими, оскільки у країни один з найгірших показників смертності за онкологічних захворювань, пише британська газета The Times.

У той же час державні лікарі стверджують, що система охорони здоров'я Афін не зможе впоратися з реєстрацією сотень тисяч щорічних скринінгових тестів, тому цю пропозицію моз буде практично неможливо втілити в життя.

згідно з пропозицією, мають право на повне охоплення досліджень пацієнти, тепер повинні робити окремі скринінгові тести, що не покриває повністю державний страховий фонд.

Як пише газета, система охорони здоров'я Греції зруйнувалася під вагою фінансової кризи в країні. Міжнародні кредитори вимагають від країни, яка є однією з найбідніших в Європі, знизити державні витрати на охорону здоров'я.

Афіни показують готовність піти на жорсткі реформи економії в обмін на мільярди євро рятувальних кредитів від своїх європейських колег і Міжнародного валютного фонду. Грецька влада вчора заявила, що дострокові вибори, найімовірніше, відбудуться восени. Нова "рятувальна" угода повинна бути досягнута до 20 серпня.

Державні лікарні були одними з перших областей, в яких повинні провести, як того вимагають кредитори. У зв'язку з чим, 132 великих медичних центру були об'єднані в мережу з 82, близько 850 клінік були закриті, а 30 тисяч працівників охорони здоров'я були звільнені.

Як писала німецька газета Die Welt, економісти не прогнозують для Греції виходу з рецесії. Невизначеність у зв'язку з переговорами з кредиторами тільки "тягне" грецьку економіку глибше в рецесію: підприємці не інвестують, а налякані громадяни почали класти гроші не в банки, а під подушку, йдеться в статті.

2 серпня Reuters з посиланням на грецькі ЗМІ писало, що Греція наполягає на 24 млрд євро в першому транші допомоги, які повинні піти на рекапіталізацію банків країни, погашення короткострокових кредитів і виплату заборгованості Європейському центральному банку (ЄЦБ).

30 липня видання Financial Times після ознайомлення з "абсолютно конфіденційним" звітом повідомило, що МВФ відклав надання допомоги Греції, так як у Афін занадто високий рівень боргу, країна не стримала колишні обіцянки про проведення реформ.

23 липня грецький парламент прийняв другий пакет законопроектів для продовження переговорів з міжнародними кредиторами з приводу надання Афінам кредиту в розмірі 86 млрд євро.

20 липня ЗМІ повідомили, що Греція почала роздавати борги кредиторам. Згідно з джерелами в міністерстві фінансів країни, Греція погасила 4,2 мільярда євро Європейського центрального банку (ЄЦБ) уже в понеділок, 20 липня, щоб уникнути чергового дефолту.

В такому становищі країна опинилася після дефолту 1 липня, Для того, щоб не вийти із зони євро, після важких переговорів було укладено угоду з Євросоюзом яка передбачає фінансову допомогу Греції в обмін на важкі реформи.