UA / RU
Підтримати ZN.ua

Головою Федерального резерву вперше стане жінка

Кандидатура Йеллен стала основною після того, як екс-міністр фінансів Лоуренс Саммерс відмовився претендувати на цю посаду.

Президент США Барак Обама 9 жовтня має намір висунути Джанет Йеллен на посаду нового керівника Федеральної резервної системи.

Протягом останніх двох років Йеллен працювала заступником голови ФРС. Якщо її кандидатуру схвалить конгрес, то вона змінить на цій посаді Бена Бернанке і стане першою жінкою, яка очолила відомство за сто років його існування, повідомляє BBC.

Кандидатура Йеллен стала основною після того, як екс-міністр фінансів Лоуренс Саммерс відмовився претендувати на цю посаду. Повноваження чинного голови ФРС Бена Бернанке закінчуються у січні 2014 року. Він керує відомством з 2006 року, і останнім часом неодноразово заявляв, що не хоче залишатися на новий термін. Свої дії Саммерс пояснив серйозною опозицією з боку багатьох членів Демократичної партії, до якої належить сам Обама, що знижувало шанси на його затвердження Сенатом, пише Голос Америки.

67-річна Йеллен - впливовий представник економічного істеблішменту США, вона має широку підтримку серед демократів. Йеллен відома як затятий прихильник агресивних дій зі зниження безробіття, що забезпечить наступництво політики ФРС, яка проводиться за Бернанке.

У той же час, республіканці більш прохолодно ставляться до її кандидатури. Багато з них стурбовані тим, що політика ФРС, яка полягає у збереженні нульової базової відсоткової ставки, і масова скупівля держоблігацій, розпочата для зниження вартості запозичень, можуть призвести до утворення фінансових бульбашок і викликати небажаний сплеск інфляції.

Тим не менше, очікується, що Йеллен заручиться достатньою підтримкою, аби забезпечити собі 60 голосів, необхідних для подолання будь-яких процедурних бар'єрів у 100-місцевому Сенаті.

ФРС - створене у 1913 році незалежне федеральне агентство для виконання функцій центрбанку і здійснення централізованого контролю над комерційною банківською системою США. !zn

Читайте також:

США ввели в обіг нову 100-доларову купюру

Бюджетна криза коштувала США 2 млрд доларів, наслідки для економіки країни все більш відчутні

Агентство Bloomberg представило катастрофічний сценарій краху економіки США