UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова парламенту Греції агітує депутатів не голосувати за жорсткі реформи

Соратник Ціпраса по Сірізі не схвалює його угоду з ЄС.

Голова парламенту Греції в день для голосування за пакет непопулярних реформ агітує депутатів "не піддаватися шантажу" і не голосувати за закони, які необхідні в рамках прийнятої угоди з ЄС для отримання 3.

Як повідомляє Reuters, спікер парламенту Зої Константопуло у своєму виступі до парламенту закликала не схвалювати пакет заходів економії.

"Цей парламент не повинен укладати угоду з кредиторами на основі шантажу", - сказала Константопуло, яка є представником лівої партії Сіріза, головою якої є прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас.

Вона також додала, що кредитори повинні поважати парламентський регламент і не ставити дедлайни в таких важливих голосуваннях.

Раніше повідомлялося, що лідери ЄС підтвердили досягнення угоди з Грецією. Пізніше Ціпрас заявив, що Греція домоглася реструктуризації боргу і отримання 35 млрд євро в обмін на важкі реформи.

Також Reuters повідомляло, на які компроміси в кінцевому підсумку пішли в Греції і в ЄС заради угоди.

Пізніше FT повідомило подробиці перебігу переговорів, в яких президент Франції Франсуа Олланд підтримав Грецію.

У той же час, це не завадило Ціпрасу напередодні заявити, що він був змушений прийняти угоду з ЄС, хоча особисто не вірить в неї. Також повідомлялося, що в середу профспілки Греції оголосили страйк.

У середу парламент Греції до кінця дня повинен ухвалити перший пакет непопулярних реформ, що послужить сигналом для схвалення угоди з ЄС, після чого Євросоюз почне виділяти Греції фінансову допомогу. Також повідомлялося, що парламент і уряд Греції розділився після угоди Ціпраса з кредиторами, тому для прийняття законів у парламенті він шукає підтримки в опозиції.

Греція не виплатила МВФ частина боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.