Генеральний прокурор Саудівської Аравії Сауд аль-Муаджиб вимагає засудити до страти п'ятьох з 11 обвинувачених у вбивстві журналіста Джамаля Хашоггі, пише видання The Independent.
Вимогу висунуто незважаючи на заклики Туреччини про те, щоб група з 15 особів, яка імовірно брала участь у вбивстві, і 3 розвідника були осуджені на її території.
Президент Туреччини 10 листопада розповів про те, що країна передала аудіозаписи, що задокументували вбивство журналіста Джамаля Хашоггі, Саудівській Аравії, США, Німеччині, Франції і Великій Британії.
Нагадаємо, що журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там.
19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Хашоггі у будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.
Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії у день зникнення Хашоггі й незабаром повернулися назад. Також повідомлялося, що влада Туреччини володіє аудіо- і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства. За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.
Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали та писати навіть у Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї.
Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашоггі читайте в матеріалі Миколи Замікули "Зникнення журналіста" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".