UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генерали ведуть діалог з опозицією за спиною Мадуро - Болтон

Болтон нагадав, що срввнительно маленька Венесуела має в своїй армії дві тисячі генералів.

Представники командування Збройних сил Венесуели потай від чинного президента Венесуели Ніколаса Мадуро ведуть переговори з представниками опозиції, заявив радник президента США з національної безпеки Джон Болтон в інтерв'ю Fox News.

"Ключові політики та генерали, які підтримують Мадуро, ведуть постійні переговори з опозицією. Президент (Мадуро) не помічає цього, це відбувається неявно, однак вони ведуть переговори", − стверджує Болтон.

Болтон нагадав, що порівняно маленька Венесуела має в своїй армії дві тисячі генералів - "це більше, ніж у всіх країнах НАТО разом узятих".

"Саме звідси виходить корупція", - зазначив радник Трампа.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що лідер опозиціонерів вів таємні переговори з представниками армії та сил безпеки Венесуели; Гуайдо пропонував їм підтримати його в обмін на амністію після перемоги сил опозиції.

24 січня міністр оборони Венесуели Володимир Падріні Лопес заявив про невизнання збройними силами країни спікера опозиційного президенту Ніколасу Мадуро парламенту Хуана Гуайдо президентом.

29 січня президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив, що до травня 2019 року у Венесуелі планується створити не менше 50 тисяч підрозділів так званої "народної оборони" - проурядових збройних загонів. До служби у них, за його словами, привернуть більше двох мільйонів його прихильників серед цивільних.

2 лютого один з генералів ВПС Венесуели заявив про підтримку "тимчасового президента" Хуана Гуайдо. Високопосадовий військовий заявив також, що 90% армії країни не підтримують Мадуро. Мадуріанські сили негайно оголосили генерала зрадником.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

В підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Білорусь, Іран, Болівія, Мексика, Куба, Нікарагуа, Сальвадор, Північна Корея та Туреччина. При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія і Словаччина.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".