У понеділок Франція почала загальнонаціональну кампанію з вакцинації людей старше 75 років, оскільки офіційні особи намагалися знизити побоювання щодо поставок вакцин проти коронавірусу. Франція, число загиблих в якій на вихідних перевищило 70 000 осіб, до сих пір приділяла пріоритетну увагу медичним працівникам і людям похилого віку, які перебувають під їхньою опікою, повідомляє France24.
Нова фаза вакцинації, яка піддається критиці за її повільний початок, настає, коли країни по всьому світу подвоюють обмеження для боротьби з пандемією.
Інфекція не виявляє ніяких ознак уповільнення: число інфекцій перевищило 94 мільйони осіб і понад два мільйони смертей, а Європа входить в число найбільш постраждалих регіонів світу.
Зросли побоювання, що затримки з доставкою вакцини Pfizer-BioNTech можуть перешкодити розгортанню вакцини в Європі, яке вже піддалося різкій критиці за надто повільне виконання.
Американський виробник ліків Pfizer, який розробив укол у співпраці з німецькою BioNTech, заявив, що в другому кварталі він працював над «значним» збільшенням виробництва на своєму заводі в Бельгії.
Після невеликої затримки поставки в ЄС повинні повернутися до первісного графіку з 25 січня.
«Є спад», - сказав міністр Франції Клеман Бон. «Але краще, щоб це відбулося зараз, коли у нас є запаси, ніж коли почнеться більш широка кампанія вакцинації». Він сказав France Info, що обмежена затримка не повинна стати великою проблемою.
Тривалий процес розгортання вакцини означає, що у країн як і раніше мало варіантів, крім як покладатися на обмеження, комендантську годину і соціальне дистанціювання для контролю над поширенням вірусу.
Швейцарія і Італія посилюють свої обмеження з понеділка, а Велика Британія вимагає від всіх, хто прибуває пройти карантин і показати негативні тести.
Уряд Франції минулого тижня вирішив не оголошувати третій загальнонаціональний локдаун, натомість обравши більш ранню вечірню комендантську годину, починаючи з 18:00.
Детальніше про те, як вакцинація розгортається в різних країнах ЄС і коли дійде черга до України читайте в статті Василя Зорі "Лакмусовий папірець щеплень".