UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція ухвалила так звану "поправку Путіна" - Le Figaro

Вона захищає майно інших держав на французькій території від конфіскації, як у випадку ЮКОС.

Голосуючи за другий "закон Сапена", націлений на модернізацію економічного життя Франції, депутати Національної асамблеї заодно зробили "приємно" Росії, ухваливши поправку, яка захищає майно іноземних держав і компаній від конфіскації.

Про це пише Фабріс Ноде-Лангуа на сторінках Le Figaro, додаючи, що її у Франції вже прозвали "поправкою Путіна", адже її увалили якраз тоді, коли в країні дедалі частіше арештовують і конфісковують майно російської держави чи російських держкомпаній. Хвиля почалася завдяки тому, що колишній акціонери компанії ЮКОС добилися в арбітражному суді в Гаазі вироку, який зобов'язує Кремль виплатити їм 50 мільярдів доларів.

Автор додає, що застаріле законодавство дозволяє акціонерам ЮКОС конфісковувати російське майно навіть попри те, що суд в Гаазі скасував свій вирок в квітні. В цей же час, Росія пригрозила Франції аналогічно вчинити з її майном на російській землі, якщо арешти будуть проведені.

В цей же час, адвокат Емануель Гаяр, який добився вироку на користь ЮКОС, вбачає у "поправці Путіна" юридичну проблему.

"Якщо закон заважає виконанню вироку, тоді вироки взагалі втрачають будь-яку цінність", - пояснив він.

Адвокат додав, що йому прикро також від того, що поправку ухвалили разом із законопроектом, який ніякого відношення до російського майна не мав.

"Трохи сумно, що ми створюємо текст, щоб принести задоволення Росії, в законопроекті, який взагалі не стосується справи", - сказав Гаяр.

Читайте також: Україна більше не "старанний учень" ЄС, і це на руку Росії – Le Figaro

Як повідомлялося раніше, колишні акціонери компанії ЮКОС, добиваються стягнення з Росії 50 млрд доларів за рішенням третейського суду в Гаазі, назвали вартість російського майна, арештованого у Франції в рахунок боргу. Мова йде про суму в 1 млрд євро.

Арешти закордонної власності РФ на вимогу колишніх акціонерів ЮКОСа почалися влітку 2015 року. Майно і рахунки заарештовують після рішення Третейського суду в Гаазі, який постановив, що Росія повинна виплатити акціонерам компанії компенсацію в розмірі млрд.

Детальніше про судових дебатах акціонерів ЮКОС і уряду Росії читайте у статті Джо Тірадо, Ден Мигер, Шрі Маджийсия "Юкос: продовження саги".