UA / RU
Підтримати ZN.ua

Філіппіни планують купити підводні човни на тлі суперечки з Китаєм у Південно-Китайському морі

Останніми місяцями Пекін і Маніла обмінялися гострими звинуваченнями.

Президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший схвалив третій етап модернізації збройних сил країни, який включає купівлю першого підводного човна для захисту суверенітету в спірних водах Південно-Китайського моря. Про це повідомляє Reuters.

Речник ВМС Філіппін Рой Трінідад заявив, що третій етап модернізації відображає зміну стратегії від внутрішньої до зовнішньої оборони.

Читайте також: Філіппіни хочуть розпочати нові проекти з розвідки енергоресурсів у спірних водах Південно-Китайського моря 

"Можливо, ми не будемо великим флотом, але ми матимемо флот, який дбатиме про наші територіальні права і суверенітет", - сказав Трінідад.

Третій етап плану модернізації оцінюється у 35,62 мільярда доларів США і буде реалізований протягом декількох років, додав Тринідад.

Ця заява з'явилася в час зростання напруженості у відносинах із Китаєм через суперечки в Південно-Китайському морі. 

Трінідад не зміг одразу сказати, скільки підводних човнів планують придбати Філіппіни, але заявив, що "точно більше, ніж один".

За його словами, Франція, Іспанія, Південна Корея та Італія виявили зацікавленість у постачанні підводних човнів Манілі.

Сусідні країни Південно-Східної Азії, такі як Індонезія та В'єтнам, вже мають програми будівництва підводних човнів.

Якщо перший і другий етапи плану військової модернізації були "зосереджені на суходолі", сказав Трінідад, то третій етап буде спрямований, серед іншого, на посилення військового потенціалу в морі.

Міністр оборони Філіппін Джільберто Теодоро заявив минулого місяця, що закупівлі в межах третього етапу будуть зосереджені на широкому спектрі можливостей, починаючи від обізнаності про територію, розвідки і закінчуючи можливостями стримування в морському і повітряному просторі.

Читайте також: Філіппіни та США розпочали чергове спільне патрулювання в Південно-Китайському морі

Напруженість у відносинах між Пекіном і Манілою зросла в останні місяці, обидві сторони обмінюються звинуваченнями через низку сутичок у Південно-Китайському морі. Пекін намагається контролювати майже всю акваторію Південно-Китайського моря, на частину якої також претендують Філіппіни, Бруней, Малайзія, Тайвань, В'єтнам та Індонезія.