UA / RU
Підтримати ZN.ua

ФБР розслідує крадіжку ноутбука спікера Палати представників з метою передачі техніки розвідки Росії – Politico

Жінку з Пенсільванії помітили на відеозаписі біля офісу Ненсі Пелосі 6 січня.

ФБР розслідує докази того, що жінка, яка увійшла в Капітолій 6 січня, вкрала ноутбук або жорсткий диск з офісу спікерки Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі, і мала намір продати його Службі зовнішньої розвідки Росії, пише журнал Politico.

Раніше повідомлялося, що ФБР вивчає іноземний слід при штурмі Капітолію прихильниками президента Дональда Трампа.

Дивне твердження, яке, як підкреслило ФБР, ще розслідується, потрапило в опис кримінальної справи проти Райлі Джун Вільямс, жінки з Пенсільванії, яку помітили на записах біля офісу Пелосі під час штурму Капітолію 6 січня.

Відзначається, що поки невідомо, чи вдалося ФБР затримати жінку.

Схоже, що Вільямс втекла. За словами місцевих співробітників правоохоронних органів в Харрісбурзі, мати розшукуваної заявила, що Вільямс спакувала сумку і пішла з дому, сказала матері, що вона поїде на пару тижнів. Вільямс, як стверджується, не розказала матері ніякої інформації про те, куди вона збиралася поїхати.

Згідно зі свідченнями під присягою, свідок, який розмовляв з владою, стверджував, що бачив відео, на якому Вільямс "забирає ноутбук або жорсткий диск з офісу спікерки Пелосі". Свідок номер 1 заявив, що "Вільямс хотіла відправити комп'ютерний пристрій одному в Росії, який потім планував продати пристрій службі зовнішньої розвідки Росії", - зазначив агент. "За словами [свідка 1], передача комп'ютерного пристрою в Росію з невідомих причин провалилася, і у Вільямс досі є комп'ютерний пристрій або вона вже знищила його ".

"Ця справа залишається під слідством", - сказав агент.

Зараз Вільямс пред'явлені звинувачення в проникненні в будинок з обмеженим доступом і порушенні громадського порядку за її дії всередині Капітолію.

Агент, який веде цю справу, також розмовляв зі співробітниками правоохоронних органів в Харрісбурзі, які недавно спілкувалися з батьками Вільямс. Мати Вільямс 11 січня подала заяву про підозрілих осіб проти людини, яку ФБР назвало "свідком 1". Цей свідок описаний як колишній романтичний партнер підозрюваної.

Поки присутні місцеві офіцери, мати Вільямс подзвонила їй по відеозв'язку, і офіцери бачили, що вона була одягнена в коричневу куртку, яка відповідала тій, в якій її помітили на відео, зроблених під час заворушень 6 січня.

Офіцери з Харрісбурга також поговорили з батьком Вільямс, який сказав, що він поїхав з нею до Вашингтона на акції протесту, але вони розійшлися на день, поки вона була з друзями, після чого вони разом повернулися додому.

Читайте також: Прихильники Трампа при штурмі Конгресу хотіли знайти та повісити віцепрезидента США

6 січня прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися зіткнення з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.

Через інцидент засідання парламенту США, на якому повинні були затвердити результати президентських виборів, довелося призупинити, а будівля Конгресу закрили на вхід і вихід.

Після перерви в засіданні Конгрес США все-таки затвердив перемогу Джо Байдена в президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.

В результаті протестів п'ятеро людей загинули. Крім того, поліція затримала понад 50 осіб.

Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США в Капітолій. Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і «нападом на демократію». Після цього Палата представників оголосила Трампу імпічмент.

Сполучені Штати, та й увесь світ жахнулися, побачивши теле- і відеокадри, де радикальні прибічники Трампа, котрі не визнають результатів президентських виборів, узяли штурмом будівлю Капітолію. Бо екзальтований натовп атакував не просто будинок, а один із сакральних символів американської демократії. Як таке могло статися?
Чому не спрацювали правоохоронні органи країни, що витрачає мільярди доларів на власну безпеку? Які наслідки матиме захоплення Капітолію для демократії, Трампа, Республіканської партії, США і світу? Про це читайте у статті Геннадія Друзенка «Що американці в Капітолії «наколядували»?».