UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ердоган обрушився з критикою на Росію і США за їх політику в Сирії

Ердогану не подобається ні підтримка Асада Росією, ні курдів - США.

Президент Туреччини Тайіп Ердоган обрушився з критикою керівництва Росії, яке прийняло у себе голову Сирії Башара Асада.

" Уявляєте собі? Розстелення червоної доріжки перед людиною, відповідальною за загибель 370 тисяч осіб, має місце у міжнародній дипломатії. На жаль, людство є свідком цього", - заявив Ердоган, передає видання Hurriyet.

Також Ердоган побічно розкритикував США, не називаючи країну безпосередньо, за підтримку курдських військових угруповань у боротьбі з "Ісламським державою", які, однак, внесені в список терористичних в самій Туреччині.

Ердоган відзначив, що країни, які "не рухаються в одну сторону з Туреччиною", тільки "прикидаються" друзями Туреччини.

Офіційна Анкара відкидає роль курдських військових угруповань у боротьбі проти терористичної "ІД", зокрема "Робочу партію Курдистану" і сирійської "Партії демократичної єдності", через конфлікт з курдами. У той же час США і країни Заходу відзначають важливу роль курдів в боротьбі проти "ІД" на Близькому Сході, Штати постачають їм зброю.

Читайте також: Сирійська опозиція відмовилася від допомоги Росії по боротьбі з ІД

Також видання Hurriyet нагадує, що Ердоган раніше сам піддавався критиці за прийняття у себе президента Судану Омара аль-Башира, якого звинувачують у геноциді в Дарфурі.

Після візиту Асада до Росії у розмові з Путіним

Ердоган в черговий раз висловив стурбованість російською військовою кампанією в Сирії, зокрема - потокам біженців, що збільшилися після посилення авіаударів РФ по Алеппо, який розташований в 35 км від турецького кордону.

Як повідомлялося, поїздка Асада до Путіна стала першим закордонним візитом з початку війни в Сирії в 2011 році.

прес-секретар Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що сирійський президент Башар Асад не може бути членом перехідного уряду, який, як сподіваються Сполучені Штати, буде створено в результаті "політичного процесу в Сирії", хоча Вашингтон не очікує, що Асад покине свій пост в найближчому майбутньому.

Раніше президент США Барак Обама неодноразово заявляв, що США не зможуть спільно з РФ врегулювати конфлікт у Сирії, якщо Росія продовжить підтримувати режим Башара Асада. Туреччина, Саудівська Аравія і Йорданія також наполягають на усуненні Асада від влади.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Напередодні прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ в Сирії захищає національні інтереси.

Раніше президент Росії Володимир Путін також заявляв, що у Росії є право на військову кампанію в Сирії, тому що до РФ за допомогою звернувся президент країни, і "законну владу необхідно стабілізувати".

Детальніше про цілі Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна.

Як відомо, влада Туреччини наполягає, що буде вести війну проти "будь-якого" виду тероризму, не тільки проти ІДІЛ. Зокрема, паралельно з початком авіаударів по відношенню к ІДІЛ після нападу на кордоні, Туреччина почала бомбити позиції курдів, що завершило перемир'я між сторонами.

РПК прагне до створення курдської автономії з середини 80-х років, час від часу боку між Туреччиною і курдами ведуться бойові дії, а потім оголошуються перемир'я.