Німеччина та інші європейські держави насправді не хочуть компромісу з грецьким урядом Алексіса Ціпраса, йдеться в статті оглядача Guardian Сумаса Мілна "СІРІЗА не може просто відступити. Еліта Європи хоче змінити режим в Греції".
"Вони не просто хочуть, щоб грецький уряд став на коліна. Вони хочуть змінити весь режим у країні. Не військовою силою, звичайно, - ця операція організована з Берліна і Брюсселя, а не з Вашингтона", - пише він.
"Все, що вони зробили за останні тижні по відношенню до "СІРІЗИ", обраної, щоб скасувати режим економії, спрямоване, схоже, на те, щоб розділити і дискредитувати уряд Алексіса Ціпраса", - вважає журналіст.
"Цей компроміс не пропонується. Мета, мабуть, в тому, щоб принизити Ціпраса і його демократично обраний уряд, готуючись до дострокової заміни на більш сговорчивое керівництво", - зазначає Мілн.
Влада Європейського союзу наполягає, що дбають про інтереси португальських та ірландських платників податків, які також постраждали від програми фінансової допомоги, зазначає BBC.
Однак, на думку оглядача газети, в Брюсселі не бояться того, що люди з Іспанії та Португалії, які також зіткнулись з заходами жорсткої економії, виступлять проти послаблень для Греції, а того, що вони теж зажадають закінчення режиму економії і списання боргів.
"Тому Меркель і китайські болванчики з ЄЦБ хочуть, щоб Греція здалася. Самовпевнені демократичні уряди, які виступають проти економії, повинні бути розбиті вщент: реальний ризик поширення цього ставиться до політики не менше, ніж до фінансової сфери", - заявив Мілн.
"Зрештою, це система, де ніким не обрані організації можуть головувати над обраними урядами і за фактом міняти не тільки політику, але й уряд, як ми, ймовірно, побачимо у Греції", - вважає журналіст з "лівими" поглядами.
За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.
Після цього Єврогрупа відмовилася продовжувати програму допомоги Греції до 5 липня (день референдуму).
В самій країні тим часом збираються багатотисячні протести: підтримку прийняття пропозицій кредиторів і проти них.