Експерти не бачать, щоб населення Чечні наразі мало протестний потенціал, і не вірять у існування ефективного підпілля за тотального контролю в республіці. Про це йдеться в тексті оглядача відділу міжнародної політики ZN.UA Володимира Кравченка "У Путіна є план Б на випадок смерті Кадирова", підготовленому на тлі інформації Telegram-каналів про різке погіршення здоров’я глави Чечні.
Як зазначається, у згаданій республіці багато людей незадоволені опричниною Рамзана Кадирова та його оточення, ненавидять силовиків, мріють про помсту і пам’ятають про ліквідовану російською владою Ічкерію. Водночас, від публічних протестів населення стримує страх.
"Нині республіка – немов бетонний майданчик: там немає ні відкритої політичної опозиції, ні помітного потенціалу збройного опору", – йдеться в статті.
Сходознавець і член експертної ради Центру цивільних свобод В’ячеслав Ліхачов зазначив у коментарі ZN.UA, що "єдиний конфлікт, можливий нині в Чечні, – між пов’язаними із силовими структурами елітними групами, незадоволеними розподілом фінансових потоків". Зокрема, мається на увазі конкуренція між місцевим МВС і управлінням ФСБ
Якщо силовики почнуть ділити владу після потенційної смерті Кадирова, то це може призвести до дестабілізації Кавказу. Для Москви важливо втримати чеченські еліти від протистояння.
Напередодні в Кремлі відмовились коментувати стан здоров'я лідера Чечні Рамзана Кадирова. Як заявив прессекретар президента Росії Дмітрій Пєсков, "це не є питанням адміністрації президента".