Дональд Трамп позначив коридор нових відносин із Іраном, давши країні зрозуміти, що вона не має шансів виграти війну у США у разі спроби військової ескалації, але має шанс виграти переговори. Про це заявив завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак у статті для DT.UA.
"Трамп категорично заявив, що в Ірану не буде ядерної зброї. Таким чином, США декларували, що готові вести переговори з Іраном, якщо він продемонструє готовність піти на більш зобов'язуючу і глибоку угоду з ядерної програми, аж до її повного закриття", - написав він.
Повідомляється, що Велика Британія, Німеччина і Франція спільно запустили процедуру розгляду виконання Іраном його зобов'язань із ядерної угоди 2015 року.
"Європейські союзники США (назагал незадоволені політикою Трампа щодо Ірану) після "п'ятого кроку" Ірану вирішили позначити трансатлантичну солідарність. Велика Британія, Німеччина і Франція спільно запустили процедуру розгляду виконання Іраном його зобов'язань із ядерної угоди 2015 року. Це процедурний ступінь до виходу з угоди, як того від своїх європейських союзників хочуть США", - повідомив автор матеріалу.
Недоговорене Трампом було озвучене прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном: необхідна нова, більш ефективна угода, яка не залишить шансів на розробку Іраном ядерної зброї. Джонсон оцінив можливості Трампа в цьому плані як "великого переговірника" (a great dealmaker).
Загострення американо-іранських відносин останніх місяців із нереалізованими натяками на масштабну війну в регіоні призвело до передбачуваного звернення Ірану до теми ядерної зброї. Форма, в якій це було зроблено, і отримана Іраном відповідь свідчать, що сторони схильні домовлятися.
Детальніше про американо-іранські відносини читайте в матеріалі Олексія Їжака "Іранська ядерна угода Трампа".