UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експоліцейський Шовен отримав 22,5 року в'язниці за вбивство Флойда

Прокуратура наполягала на 40-річному терміні для обвинуваченого.

Дерека Шовена, колишнього офіцера поліції Міннеаполіса, засудили до 22,5 років позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві Джорджа Флойда. Вирок виніс суддя Пітер Кехілл на засіданні окружного суду Хеннепіна (штат Міннесота, США) у п'ятницю 25 червня, передаєThe New York Times.

Обвинувачення наполягало на 40-річному терміні для Шовена.

За словами судді, суворість вироку продиктована «зловживанням довірою і авторитетом», а також «особливою жорстокістю», яку Шовен проявив до Флойда.

Адвокат Шовена просив суд виявити поблажливість, обмежитися умовним терміном і зарахувати до нього час, що експоліцейський уже провів за гратами. Він підкреслив, що його клієнт не усвідомлював, що вчинає злочин під час затримання підозрюваного. До того ж, поміщення Шовена до в'язниці зробить його мішенню для інших ув'язнених.

Обвинувачений заявив у суді, що висловив співчуття родині Флойдів. Додавши, що в майбутньому буде «інша інформація», і він сподівався, що «все це дасть вам певний душевний спокій».

Судове засідання супроводжувалося акціями на підтримку максимально суворого вироку.

20 квітня присяжні визнали Шовена винним у вбивстві другого ступеня, вбивстві третього ступеня і вбивстві з необережності. За вбивство другого ступеня передбачено максимальне покарання у вигляді 12,5 років позбавлення волі, але обвинувачення наполягало на суворішому вироку.

Читайте також: Справа про смерть Джорджа Флойда: обвинувачений Дерек Шовен заявив про порушення прав

25 травня 2020 року поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт заплатив за сигарети фальшивою 20-доларовою банкнотою.

При затриманні офіцер поліції Дерек Шовен тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет.

Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення. У ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.

Чотирьох поліцейських, які затримували Флойда, звільнили 26 травня. Шовену висунули обвинувачення у вбивстві другого ступеня, іншим інкримінують пособництво і підбурювання до вбивства.

Заворушення в США супроводжувалися пограбуванням магазинів і супермаркетів, погромами і підпалами приватної і федеральної власності. У десятках міст оголошували комендантську годину, для підтримки порядку в міста вводили Національну гвардію. Під час масових заворушень в США загинули щонайменше 11 людей.

Докладніше про ситуацію в США, причини та наслідки протестів читайте у статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" у ZN.UA.