UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-канцлер Австрії визнав отримання виплат за лобізм України

Однак Гузенбауер заявляє, що отримував гроші не від Манафорта.

Колишній канцлер Австрії Альфред Гузенбауер визнав, що отримував гроші для лобіювання зближення України і ЄС у 2012 і 2013 роках, але заперечує, що отримав ці кошти від команди Януковича. Про це Гузенбауер розповів у телефонному інтерв'ю Presse am Sonntag.

Як пише "Європейська правда", в інтерв'ю Presse am Sonntag Гузенбауер не заперечував, що здійснював лобіювання на користь України в 2012 і 2013 роках. За його словами, однак, це було "благородною справою". Гузенбауер також не став заперечувати, що отримував гроші за свою лобістську діяльність, яку він вів у Парижі, Брюсселі та Вашингтоні, але сказав, що "не пам'ятає суму".

Екс-канцлер Австрії стверджує, що не знає, що за виплатами стояв Манафорт, а гроші за свою діяльність отримав від "якоїсь англійської чи американської компанії". Як стверджує Гузенбауер, ні з Манафортом, ні з Януковичем у нього не було ділових відносин.

Однак австрійський політик визнав, що двічі зустрічався з Манафортом - один раз в Європі і один раз в США, але не для обговорення будь-яких справ, а "щоб випити кави".

У п'ятницю, 23 лютого, під час засідання в окружному суді США у Вашингтоні колишній заступник керівника передвиборчого штабу Трампа та помічник Пола Манафорта Рік Гейтс визнав себе винним у брехні слідчим та змові проти Сполучених Штатів. Він також заявив про готовність співпрацювати з командою спецпрокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії в президентські вибори в 2016.

У четвер, 22 лютого, стало відомо, що Роберт Мюллер, який розслідує справу про втручання Росії в президентські вибори, висунув нові звинувачення на адресу колишнього голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта та його помічника Ріка Гейтса.

У новому обвинувальному висновку Пола Манафорта звинувачують у відмиванні і приховуванні від податкової 30 мільйонів доларів, отриманих у результаті роботи в Україні, Ріка Гейтса - у приховуванні 3 мільйонів доларів. Також чоловіків звинувачують у поданні неправдивих податкових декларацій з 2010 до 2014 року і у змові з метою обманути три банки для отримання 22 мільйонів доларів кредиту.

Загалом у США екс-політтехнолога чинного президента звинувачують за 12 пунктами, серед яких: змова проти США, робота як іноземного агента без належної реєстрації, відмивання грошей, ухилення від податків.

Як повідомлялося, у середу, 21 лютого, після звинувачень Мюллера у брехні на адресу адвоката Алекса ван дер Цваана, який також є зятем російського мільярдера і власника "Альфа-Груп" Германа Хана, той визнав себе винним у наданні слідчим неправдивих свідчень щодо своїх зв'язків з Ріком Гейтсом, колишнім бізнес-партнером Пола Манафорта.

Нагадаємо, у вівторок, 20 лютого, спецпрокурор Робер Мюллер звинуватив юриста Алекса Ван дер Цваана у тому, що він сказав неправду про свій останній контакт з Ріком Гейтсом. Через обвинувачення Ван дер Цваан повинен був з'явитися на слухання в суд.

17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в президентські вибори.

У рамках справи Мюллер викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Він став першим з адміністрації Трампа, який давав свідчення в цій справі.

Про свою готовність під присягою свідчити заявив і сам президент Дональд Трамп.

Разом із тим, він неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією.