Велика Британія заздрить тому, як вільно президент Дональд Трамп зміг вдарити по заможним росіянам жорсткими санкціями після хімічної атаки в Солсбері. Міністр закордонних справ королівства Борис Джонсон сказав, що він пильно стежить за рішенням американського президента натиснути на десятки магнатів, компаній і ключових союзників Володимира Путіна. Серед тих, хто відчув на собі американські обмеження, олігарх Олег Дерипаска, який контролював EN+ Group.
"Правда в тому, що ефект від тих санкцій проти певних людей був дуже вираженим. І я помітив це, але у нас свої системи і підходи", - цитує Bloomberg слова Джонсона, сказані ним в Буенос-Айресі.
"Існує більш широке питання, що може зробити Велика Британія, щоб запроважити жорсткі заходи проти людей, наближених до Путіна, які можуть володіти незаконним чи незаконно добутим багатством", - додав він.
Джонсон додав, що Велика Британія не може розробляти свої власні санкції, оскільки їй доводиться координувати свої дії з Євросоюзом. Коли країна покине організацію наступного березня, вона зможе зайняти більш жорстку позицію. При цому, британський дипломат вказав на те, як Європа дуже повільно діє проти режиму венесуельського президента Ніколаса Мадуро.
У Великобританії заявили про загрозу національній безпеці через "клептократів Путіна". У комітеті британського парламенту хочуть посилити санкції проти корумпованих власників активів.
Повідомлялося, що росіяни зберігають у британських офшорах 47 млрд доларів. Велика частина цих коштів - близько 30 мільярдів фунтів стерлінгів, зберігається в компаніях, зареєстрованих на Британських Віргінських островах.
Раніше комітет іноземних справ нижньої палати розпочав розслідування щодо "брудних" грошей російських корупціонерів у країні, у зв'язку з чим парламент Британії заслухав експертів. Зазначалося, що однією з проблем у боротьбі з "брудними" грошима є складність доведення злочинного походження грошей, а також небажання правоохоронців судитися з найкращими адвокатами, послуги яких можуть собі дозволити іноземні мільярдери.