Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо не їде до Брюсселя, оскільки угода про вільну торгівлю між ЄС і Канадою (CETA), яку він повинен був підписати, ще не готова, повідомив представник міністерства міжнародної торгівлі Канади.
"Канада, як і раніше, готова підписати цю важливу угоду, коли Європа буде до цього готова", - сказав він.
Відмова від поїздки пов'язаний з тим, що в Бельгії в черговий раз відклали ратифікацію торговельної угоди. Представники бельгійського уряду разом з регіональними політиками планують розпочати новий раунд переговорів з врегулювання суперечки навколо CETA вранці у четвер, 27 жовтня.
Нагадаємо, для підписання угоди про ЗВТ необхідна підтримка всіх держав-членів ЄС. Але згода уряду Бельгії можливо тільки після схвалення угоди усіма регіонами країни.
Як писало видання Financial Times, Бельгія "топить" угоду про вільну торгівлю між ЄС і Канадою через валлонів. Бельгійський прем'єр-міністр Шарль Мішель оголосив, що не може підписати угоду, тому що регіональний парламент Валлонії проти. Головний радник FTI Consulting Джон Кланси переконаний, що під загрозою опинилося майбутнє європейської торгової політики, яка стала ключовою компетенцією ЄС.
Переговори щодо підписання угоди про вільну торгівлю між ЄС і Канадою тривали п'ять років. Решта 27 країн-учасниць блоку були готові її підписати, поки регіональний парламент Валлонії не вирішив, що документ "суперечить" інтересам регіону.
Раніше видання Financial Times писало, що ЄС намагається врятувати угоду про вільну торгівлю з Канадою. Адже європейський блок просто не може дозволити собі ще один провал в зовнішній економічній політиці. Угода про створення зони вільної торгівлі і інвестицій з США заблокована, вже підписаний і майже повністю ратифікований документ з Україною теж кульгає через Нідерланди. І провал домовленостей з Канадою стане черговим ударом по довірі до ЄС як торговельного партнера.
Тим часом, видання Wall Street Journal писало, що Нідерланди підготували вимоги до ЄС щодо асоціації з Україною. Одна з ключових вимог - підтвердити, що асоціація не стане першим кроком Києва до членства в європейському блоці.