UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дослідження показало стійкість двох вакцин до штаму "Дельта" після курсу щеплень: називаємо їх

Одна доза теж дає свій ефект, проте його недостатньо проти мутованого ковіду. 

Після двох щеплень препаратами від Pfizer або AstraZeneca  виникає імунітет, стійкий до інфікування штамом "Дельта". Про це свідчать результати дослідження, які опублікував журнал New England Journal of Medicine.

Повний курс вакцинування препаратом від Pfizer гарантує захист від "Дельти" на 88%, а AstraZeneca - на 67%.

Ефект може мати і одна доза вакцини, проте цього недостатньо. 

"Наше дослідження про знижену ефективність однієї дози мусить прискорити дії, спрямовані на максимізацію прийому другої дози серед вразливих груп в контексті циркуляції варіанту "Дельта", — заявили автори дослідження.

Читайте також: Серед усіх пунктів вакцинації 40% не працюють: Ляшко назвав причину

В Україні штам «Дельта» офіційно “з'явився” тільки 23 червня. Відповідаючи на питання ZN.UA, голова  МОЗ Віктор Ляшко розповів, як його відомство готується протидіяти новому штаму.

Аналітик Євген Істребін наводить статистику, згідно з якою під час спалаху епідемії навесні цього року кількість госпіталізацій з коронавірусом серед осіб старше 60 років становила 70%, відповідно необхідно посилити вакцинацію саме категорії старших осіб, які прищеплюються вкрай неохоче.

За даними НСЗУ, ризик госпіталізацій в разі інфікування для вікових груп 80+ років становить 51%, 70-79 років, - 40%, 60-69 років, - 27%, 50-59 років - 17%, а ймовірність летального результату для осіб 80+ років становить 17,7%, 70-79 років, - 9,1%, 60-69 років, - 3,71%.

У зв'язку з цим в Києві в Центрах вакцинації вирішили зробити акцент на вакцинацію осіб старше 60 років, для них буде доступна вакцина Pfizer.