UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Досить страху і принижень»: білоруські медики засудили жорсткість силовиків

На Марші Справедливості 20 вересня затримали понад 230 осіб, деяких побили.

Білоруські медики записали відеозвернення, в якому різко засудили жорстокість силовиків щодо учасників протестів і систематичны порушення прав людини в країні.

«У зв'язку з подіями, що відбуваються, лікарі Республіки Білорусь підготували відеозвернення, в якому висловлюють своє ставлення до безперервних порушень прав людини і безпрецедентного насильства на всій території нашої країни», - йдеться в описі до ролика, опублікованого в YouTube.

Лікарі та медсестри подякували всім білорусам, які виявили свою громадянську позицію, всім офіцерам, «які залишилися вірними присязі» і відмовилися брати участь в акціях терору.

Ті, хто взяв участь у записі ролика, вказали свої імена і посади: «Ми не ховаємо свої обличчя - нам нема чого соромитися. А боятися нам всім набридло», - пояснили вони.

Нагадаємо, 20 вересня в Білорусі відбувся традиційний недільний марш, який отримав назву Марш Справедливості. Щоб розігнати його учасників, силовики застосовували світлошумові гранати і стріляли в повітря з дробовика.

У Мінську, Гомелі, Гродно, Бресті, Бобруйську, Солігорську, Могильові та Волковиську затримали понад 230 людей, крім співробітників міліції у формі людей на вулицях хапали невідомі в цивільному одязі і без розпізнавальних знаків.

Людей затримували жорстко, деяких - били. Повідомлялося про затримання жінки на пізньому терміні вагітності, її силою відвели в автозак.

Крім жорстоких розгонів протестувальників, медики звернули увагу і на проблему можливої фальсифікації коронавірусної статистики. Білорусь стала єдино країною Європи, яка, попри пандемію, не запровадила карантин і не закрила власні кордони.

Нелегітимний президент Алєксандр Лукашенко називав небезпеку COVID-19 перебільшеною і заявляв, що білоруси впораються і без жорстких обмежень. Офіційна статистика підтверджує правоту Лукашенка, водночас Білорусь неодноразово звинувачували в підтасовуванні статистики, повз яку можуть проходити ковідні пневмонії.

«Якщо держава намагається вирішити проблему COVID-19, ігноруючи її, ми відмовляємося брати участь в обмані», - підкреслили лікарі.

Читайте також: Балух: події в Білорусі можна порівняти з нашою Революцією на граніті

У Білорусі вже понад місяць тривають протести проти режиму Алєксандра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська – 10% голосів виборців. Україна, ЄС і низка європейських країн не визнають Лукашенка президентом Білорусі.

ОМОН застосовує проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ятеро протестуювальників загинули, десятки зникли безвісти.

Режим Алєксандра Лукашенка зробив ставку на час як на природний фактор зменшення кількості протестувальників. Але одночасно намагається точковими репресіями збити протести і взяти ситуацію під контроль. Докладніше про те, чи вдасться йому це –у статті Володимира Кравченка «Разом чи нарізно?» для ZN.UA.