UA / RU
Підтримати ZN.ua

До Конгресу США внесли резолюцію із засудженням повернення РФ до ПАРЄ

Документ висловлює "глибоку стурбованість" США рішенням ПАРЄ, яке фактично залишає без покарання злочини Росії та заохочує російського диктатора Путіна до нових.

До Конгресу США внесено законодавчу ініціативу, яка засуджує повернення Росії до Парламентської Асамблеї Ради Європи попри те, що Москва не виконала жодної вимоги Європи; внесення резолюції на розгляд ініційовано конгресменами – членами обох американських політичних партій та співголовами Конгресового Українського кокусу, повідомляє 3 липня посольство України в США у своєму Facebook.

"Співголови Конгресового українського кокусу представили двопартійну резолюцію, у якій засудили рішення ПАРЄ щодо відновлення права голосу делегації РФ", – сказано в повідомленні.

Зокрема, документ висловлює "глибоку стурбованість" США рішенням ПАРЄ, яке фактично залишає без покарання злочини Росії та заохочує російського диктатора Путіна до нових. Росія не деокупувала Крим, не вивела війська з українського Донбасу, неодноразово планувала та проводила атаки на західну демократію, більше того – російські кораблі здійснили неспровокований напад на військові кораблі ВМС України у Керченській протоці, Москва захопила в полон 24 моряки і три кораблі, які досі відмовляється віддавати, незважаючи на офіційне рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

"Росія була справедливо вигнана з Ради Європи через атаки проти суверенітету України у Криму. Російські сили не тільки залишилися у Криму, РФ почала смертоносну війну на українському Донбасі і продовжила здійснювати по всьому світу дестабілізуючі кампанії з дезінформації, спрямовані на підрив міжнародних демократичних інститутів... Росія не повинна заохочуватися за свою поведінку проти демократії, яка повторюється знову і знову. Закликаємо всіх колег у Палаті представників підтримати цю двопартійну резолюцію", – підкреслюють конгресмени у своїй заяві.

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі.

При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації. Не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила українських політв'язнів і військовополонених моряків.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.

Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція планують підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.

Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".