У ПАР розпочався страйк працівників золотовидобувної промисловості, що складає основу провідної економіки Африки.
У ніч на 4 вересня в забої не спустилися близько 80 тисяч гірників компаній AngloGold Ashanti, Gold Fields, Rand Uranium, Harmony Gold, Sibanye Gold та Village Main Reef.
Всі робітники входять до Національної профспілки шахтарів, яка не змогла домовитися з роботодавцями про підвищення зарплати.
Компанії пропонували збільшення на 6,5%, а профспілки вимагали підвищення базової зарплати вдвічі більше - до 8 тис рандів (800 доларів) на місяць.
"Ми будемо страйкувати, поки вони не переглянуть свої пропозиції", - заявив представник профспілки Лесіба Сешока, цитує ИТАР-ТАСС.
Національна профспілка шахтарів становить 64% від 120 тис. робітників золотовидобувного сектора ПАР. За даними влади, подібний страйк обійдеться гірничовидобувним компаніям у 35 млн дол. на день і призведе до значних перебоїв у виробництві в ПАР, яка є п'ятим за величиною виробником золота у світі.
Відзначимо, що зараз у Південноафриканській республіці йде сезон переговорів про щорічну індексацію зарплати тим, хто працює за наймом.
У багатьох галузях також не вдалося досягти компромісу, і почалися страйки.
Страйк оголосили близько 90 тис. будівельних робітників, що вимагають збільшення зарплати на 13%. Припинили роботу близько 30 тис. робітників семи підприємств автомобільної промисловості, вони домагаються збільшення на 14%.
Припинено виробництво на місцевих філіях General Motors, Toyota, Nissan, Mercedes, BMW, Volkswagen. !zn
Читайте також:
ПАР погодилася повернути Лівії скарби Каддафі - гроші, золото, алмази
Слідом за президентом Мурсі зазнала катастрофи і економіка Єгипту
Ціни на срібло впали до мінімуму за 2,5 року
Сорос "збив" ціни на золото, публічно засумнівавшись у його надійності